tonikten sonra yüz yıkamak
tonikten sonra yüz yıkamak
Cilt bakımı

Tonikten Sonra Yüz Yıkanır Mı?

Cilt temizliğinde ve gözeneklerin sıkıştırılmasında kullanılan ürünlerin başında tonikler geliyor. Kozmetik sektöründe oldukça önemli bir yere sahip olan tonikler, ciltte biriken kirlerin çıkarılmasında kullanılan etkili ürünlerden biridir. Cilt su ve sabunla yıkandığı halde istenildiği gibi arındırılmış bir görünüme kavuşmaz. Gözeneklerin içerisinde birike ufak kirler için ek bir ürün kullanılması gerekir. Tonikler ise gözle görülmeyecek kadar küçük olan ve gözeneklere zarar veren bu kirleri temizler.

Tonik Nasıl Kullanılır?

Tonik kullanmadan önce cildinizi ön temizleme işleminden geçirmeniz gerekir. Bol su ve sabunla cildinizi yıkayarak gözle görülebilen kirleri temizleyebilirsiniz. İsterseniz makyaj temizleme ürünleri kullanarak da cildinizi önceden temizlemiş olursunuz.

Cildinizin ön temizleme işleminin ardından bir pamuk yardımı ile toniğinizi kullanabilirsiniz. Önceden temizlenmiş olan cildinizde gözenekleriniz az da olsa temizlenmiş ve açılmış olacaktır. Toniği pamuk ile cildinize uygulamanız halinde ise geride kalan kalıntıları temizleme imkanı bulabilirsiniz.

tonikten sonra yüz yıkanır mı
tonikten sonra yüz yıkanır mı

Tonikten Sonra Cilt Yıkanmalı Mı?

Tonik kullanıcılarının büyük bir kısmı toniklerin içerisinde bulunan bazı maddelerin cildi kuruttuğunu ve cildin gözeneklerine yerleştiğini düşünmektedir. Cildin tam manasıyla arınmadığını düşünen kişilerin büyük bir kısmı tonik uygulamasından sonra yüzünü yıkamaktadır.

Cilde tonik uygulamasının yapılmasının ardından cilt üzerindeki bütün gözenekler tam anlamıyla açılmış olacaktır. Gözenekleri temizlenmiş olan cildin yeniden yıkanmasına gerek yoktur. Bu nedenle tonik uygulamasından sonra yüzün ve ya cildin yeniden yıkanması gereksiz bir uygulama olacaktır.

Tonikten Sonra Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Tonik kullanımından sonra yüzü yeniden yıkamak gerekmez. Ancak tonik kullanımından sonra cildin diğer bakım işlemlerine uygun hale gelmesinden dolayı nemlendirme yapılabilir. Tonik kullanımından sonra cildin bütün gözenekleri başarılı bir şekilde açılmış olur. Cildin ihtiyacı olan nem ve besleyici özler için kaliteli bir nemlendirici krem ile uygulama yapılabilir.