Eğlence Genel Meslek

TikTok Fenomeni Nedir? Nasıl Olunur?

TikTok fenomeni, TikTok üzerinden geniş takipçi ve beğeni elde etmekle olur.

Tik Tok genç yaşlı, erkek kadın demeden pek çok kişinin dahil olduğu video paylaşım uygulamalarından biridir. Pekin merkezli bir firma olan ByteDance tarafından yönetilen uygulama bütün dünyada kısa sürede popülerlik kazanmıştır. 1 milyardan daha fazla kullanıcıya sahip olduğu açıklanan TikTok, özellikle gençlerin tercih ettiği bir uygulamadır. Müzik eşliğinde canlandırmalar yapmayı sağlayan TikTok, 15 saniye uzunluğunda videolar çekme imkânı vermektedir. Ayrıca bölünmüş ekran üzerinden aynı şarkıya düet yaparak video çekme gibi ayrıcalıkları olan TikTok, fenomen olmak isteyen sıradan insanların dünyasıdır.

TikTok Fenomenliği Nedir?

TikTok 13 yaşından büyük olan herkesin üyelik oluşturabildiği bir platform olmasından dolayı kullanıcı sayısını emin adımlarla artırabilmektedir. Kullanıcılar için eğlenceli zaman geçirmeyi sağlamasından dolayı popüler uygulamalar arasında yerini almıştır.

TikTok fenomeni olmak ise bu uygulama içerisinde hazırlanan videolar ile geniş kitlelere ulaşmak ve takipçi elde etmektir. Hazırlanan videoların görüntülenme sayısı arttıkça fenomenlik alanı genişlemektedir. Ayrıca sizi takip eden ve videolarınızda denediğiniz şeyleri başka insanlarda denemeye başladığında TikTok fenomeni olmuş olursunuz.

TikTok fenomeni olmak için ilgi çekici ve eğlenceli videoların hazırlanması gerekir.

TikTok Fenomeni Olmak İçin Ne Yapmalı?

1. Profil Oluşturmak

TikTok uygulamasında fenomen olmanın en önemli adımı doğru bir şekilde profil oluşturmaktır. Profil oluştururken kendinize seçeceğiniz kullanıcı ismi popüler olmanızda belirleyici olacaktır. Paylaşımlarınıza uygun bir isim seçmeniz halinde hitap ettiğiniz kitleyi daha kolay bir şekilde etkileyebilirsiniz.

TikTok kullanıcı adınızın akılda kalıcı olması insanların sizi birbirlerine daha kolay bir şekilde tavsiye etmesini sağlayacaktır. Çekeceğiniz videoların tarzına uygun olan isimler seçmeniz ise profil uyumluluğu elde etmenizi sağlar.

2. İlgi Çekici Videolar Hazırlayın!

TikTok fenomeni olmak için oluşturduğunuz profile özel olarak videolar çekmeniz gerekir. İlgi çekici videolarda en dikkat çeken ayrıntı ses yani videoların arka planında çalan müziklerdir. Bu nedenle TikTok fenomeni olmak istediğinizde arka planda çalan ses dosyalarının güncel olmasına, beğenilir olmasına ve hitap etmek istediğiniz tarza uygun olmasına dikkat etmeniz gerekir.

  • TikTok videoları hazırlarken ses ve video uyumuna dikkat etmelisiniz.
  • Popüler olan TikTok paylaşımlarını sizde denemeye çalışın.
  • Video hazırlarken sizde gerçekten eğlenin ve kamera arkası dediğimiz özel görüntüleri de kaydetmeyi unutmayın.
  • Güncellikten şaşmayın. Mümkün olduğunca gündemde olan konularda videolar hazırlayın.
  • TikTok videolarınıza popüler olan ve doğru olan etiketleri girmelisiniz. Etiketler insanların aramaları ile oluşan kısımlardır. Eğer etiket kısımlarını doğru bir şekilde ayarlarsanız takipçileriniz sizi daha kolay bir şekilde bulacaktır.
  • Videolarınızı hazırlarken farklı görüntüler çekebilirsiniz. Videolarınızı efektler ile süsleyebilir, ilginç çekimler yapabilir ve ya videolarda merak edilen olayları açıklayabilirsiniz.
  • İlginç videolar hazırlamak için eğlenceli çekimler yapmaya özen göstermeli ve ‘’Ben izlesem eğlenceli bulur muyum?’’ diye düşünmeniz gerekir.
Tiktok fenomeni olmak için düzenli çalışmak ve profesyonel video içerikler sunmak gerekir.

3. Ağır Çekimlerden Faydalanın!

TikTok üzerinde fenomen olmanın en etkili yollarından biri ağır çekimlerdir. Ağır çekimler daha fazla izlendiğinden dolayı videolarınızda ağır çekim özelliğini kullanıp bir anda hızlandırabilirsiniz.

4. Her Gün Paylaşım Yapın!

TikTok uzun aralıklı bir mecra değildir ve her gün hatta her saniye bu uygulamaya yeni videolar yüklenir. Sizde mümkün olduğunca her gün paylaşım yapmaya özen göstermelisiniz. Ne kadar istikrarlı olursanız başarınız o kadar fazla olacaktır. Video konuları için genel bir araştırma yaparak haftalık ya da aylık plan yaparak daha verimli bir şekilde çalışabilirsiniz.  

5. Videolarınızı Sosyal Medyada Paylaşın!

TikTok için çektiğiniz videoları sosyal medya hesaplarınızda paylaştığınızda fenomen olma imkanınız daha da artar. Çünkü TikTok üzerinden karşınıza çıkmayacak kişiler sosyal medyada karşınıza çıkabilir. Ayrıca sosyal medya üzerinden videolarınız paylaşıldıkça TikTok kullanıcıları sizi fark ederek takip etmeye başlayacaktır.

Yorum Yap

Yorum bırakmak için tıkla