Eğitim

Okulistik Nedir? Nasıl Üye Olunur?

Okulistik MEB uyumlu ve özel video çalışmaları ile çocuklara online dersleri sevdiren bir uygulamadır.

Okulistik 2004 yılından bu yana uzaktan eğitimi destekleyen uygulamalardan biridir. Son yıllarda artan uzaktan eğitim ihtiyacı nedeniyle kullanıcı sayısını artıran Okulistik, 1 ve 8. sınıf aralığında olan öğrenciler için uygundur. Öğrencilerin öğrenebilmek amacıyla farklı bir platforma ihtiyaç duymadan tek kanal üzerinden uzaktan eğitim almasını sağladığı için önemi artmaktadır.

Okulistik’te Neler Var?

Online eğitime geçişin yoğun bir şekilde yaşandığı günümüzde internet tabanlı eğitim alanlarının önemi artıyor. Ebeveynlerin büyük bir kısmı çocuklarının derslerine yardımcı olacak ve kaynak sıkıntısı yaşamadan okul ortamı sunacak sanal derslikler arıyor. Okulistik ise velilerin beklentilerine uygun olarak farklı sitelere ve kaynaklara ihtiyaç duymadan konu ile ilgili geniş etkinlikler sunuyor.

Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Sosyal Bilimler gibi farklı dersler Okulistik programında bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı ile müfredat olarak birebir uyumlu olmasında dolayı pek çok öğrenci bu sistemde rahatlıkla eğitim alabiliyor.

Okulistik Eğitiminde Neler Bulunuyor?

Okulistik içerisinde;

  • İnteraktif konu anlatımları
  • Seviye testleri
  • Konu kavrama testleri
  • Animasyon destekli eğlenceli eğitim
  • Türkiye çapında denemeler bulunmaktadır.

Okulistik uygulamasının en büyük avantajı dersleri aynen bir çizgi film izler gibi öğrencilere sunmasıdır. Öğrenciler konuları hazırlanan bu videolar eşliğinde daha kolay bir şekilde kavramakta ve ders çalışmaya daha istekli hale gelebilmektedir.

Okulistik Üyeliği Nasıl Yapılır?

Okulistik öğrenciler, veliler, öğretmenler ve eğitim yöneticileri tarafından kullanılabilmektedir. Ancak kullanım için kayıt olunması ve şifre alınması gerekmektedir. Okulistik üyeliği ücretsizdir. İlerleyen zamanlarda daha fazla bilgi almak ve daha fazla özellik kullanmak isteyen kişiler Premium üyeliğe geçiş yapabilmektedir.

Okulistik kaydı için www.okulistik.com üzerinden sağ üst köşede yer alan ‘’Hemen Kaydol’’ sekmesine tıklanmalıdır.

Kayıt sayfasında açılan kısımdan ‘’Öğrenci- Öğretmen- Veli’’ seçeneklerinden birini seçmeniz ve alt kısımda yer alan üyelik bilgilerini doldurmanız gerekir.

İkinci kısımda yer alan eğitim bilgilerini doldurunuz.

Üçüncü kısımda iletişim bilgilerinizi giriniz. Telefon ve mail onayı için gelen kodların girişini yaptıktan sonra ‘’Onayla’’ butonuna basmanız halinde kaydınız gerçekleşmiş olacaktır.

Yorum Yap

Yorum bırakmak için tıkla