Stil

Nasıl Yakışıklı Olunur?

Gülümsemeniz daha yakışıklı görünmenizi sağlar.

Erkekler için yakışıklı görünmek aslında bir tarz meselesidir. Her erkek kendi tarzını yansıtacak şekilde yakışıklı ve dışarıdan beğeni toplayan biri olmak ister. Saçlar, sakallar, duruş ve kıyafetler erkeklerde yakışıklı görünmenin en önemli detaylarındandır. Kendi tarzını konuşturmak isteyen erkekler yakışıklı olmak için dış detaylara dikkat ederken bir yandan da beden dillerini konuşturmalıdır.

Yakışıklı Görünmenin 6 Yolu

1.Yakışıklı Olduğunuza İnanın!

Yakışıklı görünmek için neler yapacağınızı düşünüyor ve her gün piyasaya çıkarılan ürünleri deniyorsanız bütün bunları bir kenara bırakın. Yakışıklı olmak zihinde başlar. Siz kendinizi yakışıklı ve çekici hissetmeye başladığınız anda bilin ki dışarıdakilerde sizi yakışıklı görüyordur. Kendinizi çirkin ya da istediğiniz gibi yakışıklı hissetmiyorsanız giydikleriniz ve bakışlarınız düşündüğünüz gibi görünmeye başlar.

Fırça gibi saçlarınız olmasa da kendinize inandığınızda yakışıklı görünebilirsiniz. Kıyafetleriniz harika değilse de yakışıklı olduğunuzu düşünerek yakışıklı olabilirsiniz. Önemli olan nasıl göründüğünüz değil nasıl hissettiğinizdir.

Yakışıklı görünmek için cilt ve saç bakımınıza özen göstermeniz gerekir.

2.Yüzünüze Bakın!

Erkekler için cilt bakımı ya da siyah noktalar gibi konular oldukça uzak durabilir. Ancak yakışıklı görünmek isteyen erkeklerin yüz kısımlarına doğru bakımları uygulaması gerekir. Siyah noktalar, sivilceler ve gözaltı morlukları erkeklerin yaşlanmış bir görüntü kazanmasına neden olur. Düzenli bir cilt bakımı uygulayan erkeklerde ise bu tam tersi olacak ve cilt her zaman dinç görünecektir.

3.Dişlerinize Önem Verin!

Yakışıklı olmak için dikkat etmeniz gereken noktalardan biri dişlerdir. Dişleriniz sararmış ve kötü görünüyorsa yakışıklılığınızı engellemiş olursunuz. Ancak dişlerinizi doğru bir şekilde temizliyor ve ağız temizliğinizi yapıyorsanız karizmatik ve bir o kadar da yakışıklı biri haline gelebilirsiniz.

4.Doğru Saç Kesimi!

Bazı erkekler çocukluktan itibaren alıştıkları saç kesimini sürekli kullanmaya devam ederler. Ancak yaş ilerledikçe tarza ve yüz şekline uygun saç modellerinin seçilmesi gerekir. Zayıf yüz hatları olan erkekler için kısa ve yüzü ortaya çıkaran saçlar daha iyiyken kilolu bir yüze sahip olanların biraz daha uzun saçlar seçmesi gerekebilir.

Yakışıklı görünmek için doğru saç kesimini denemelisiniz.

5.Her Zaman Temiz Giyinin!

Tarz olan şeyleri giymek ya da giydiklerini kendine yakıştırmak gibi bir moda akımı başladığı için erkeklerin çoğu yakışıklı olmak için para harcıyor. İşin içerisine kıyafetler dahil olunca hemen her erkek pahalı ve havalı giyinmek istiyor. Ancak erkekler için temiz ve düzenli giyinmek her zaman bir kenara bırakılıyor. Yakışıklı erkekler ter kokan ya da lekelenmiş kıyafetler giymezler. Her zaman düzenli görünür ve salaş bir görüntüleri yoktur.

Temiz ve düzenli görünmeye saçlarınızı, sakallarınızı ve tırnaklarınızı da dahil ettiğinizde yakışıklı bir erkek olmaya başlayacaksınız.

6.Gülümseyin!

Gülümsemek erkeklerde yakışıklı görünmenin en temel yoludur. Kıyafetleriniz ve ya saçlarınız dağınık olabilir. Ancak gülümseyen bir yüzünüz varsa bu kesinlikle sizi yakışıklı yapacaktır. Gülümserken dişlerinizi göstermek yerine hafif tebessüm etmeli ve sessiz bir şekilde gülümsemelisiniz. Abartılı ve geniş bir gülümseme laubali görünmenize neden olabilir. Bunun yerine kendinizden emin ve hafif bir tebessümle gülümsemeye özen göstermelisiniz.

Yorum Yap

Yorum bırakmak için tıkla