Sevdiğinize çiçekler alamıyorsanız çiçekler çizerek hediye edebilirsiniz.
Aile & İlişkiler

Nasıl Romantik Olunur?

Eşinize ya da sevgilinize karşı romantik olmanız aslında ilişkinize tatlılık katacak ve aşkınızı güçlendirecek sevinçlerdir. Romantik olmak için saatlerce plan yapmanıza ya da pahalı şeyler almanıza da gerek yok. Sadece sevdiğinizin nasıl mutlu olacağını düşünerek ve onunla özel zamanlar geçirmek isteyerek romantik biri olabilirsiniz.

Önce Kendinizi Mutlu Edin!    

Romantik olmanın ilk şartı mutlu olmaktır. Eğer siz mutsuz biriyseniz partnerinizi mutlu etmeniz de pek mümkün olmayacaktır. Stresliyseniz, yorgunsanız, zor bir dönem geçiriyorsanız bütün bu süreç içerisinde sadece kendinize yönelin. Önce kendinizi dinlendirin. Rahatlamaya çalışın. Sevdiğiniz şeyleri yapın ve minik iyiliklerle mutlu olmayı deneyin.

Partnerinize Zaman Oluşturun!

Haftada bir gün belirleyin ve o günü sadece partnerinize özel bir zaman ayırmak adına kullanın. Örneğin Salı gününü seçmişseniz o gün partnerinizle birlikte bir film izleyebilirsiniz, yemeğe çıkabilir ya da güzel resimler yapabilirsiniz. Eğer maddi yönden sıkıntılı bir dönemdeyseniz eşinizin yerine o gün yemeği siz hazırlayabilirsiniz. Sevgilinizle bir parka giderek birkaç balonla çevreyi süsleyebilirsiniz.

El ele tutuşmak, sarılmak ve sıcak bir öpücük romantik jestlerdir.

Güzel Günleri Kutlayın!

Partneriniz için güzel geçen bir iş görüşmesi varsa ya da güzel bir olay yaşanmışsa bunu mutlaka kutlayın. İlla ki akşam yemeğine çıkarak değil minik bir çikolata alarak da bu günü kutlayabilirsiniz. Eşinizi desteklediğinizi göstereceğiniz bu romantik jest sayesinde aslında eşinizi özel de hissettirmiş olacaksınız.

Aşkınızı Yazarak Biriktirin!

Duygusal biriyseniz ve yazı yazmaktan hoşlanıyorsanız aşk dolu sözleri minik kâğıtlara yazarak eşinizin her zaman değil ara sıra kullandığı eşyaların üzerine iliştirebilirsiniz. Bu sayede eşiniz tek seferde değil farklı zamanlarda yazdığınız notları bularak mutlu olacaktır. Notlarınızı derin dondurucuların içine, bardakların arasına, eşinizin çok sevdiği ceketlerin cebine koyarak minik sürprizler hazırlayabilirsiniz.

Partnerinizin Olumlu Yönlerini Söyleyin!

İster kadın olsun ister erkek olsun olumlu yönleri ve güzel huyları sürekli dile getirilen kişi her zaman mutlu olur. Romantik olmak için sadece sevdiğinizde gördüğünüz güzel huyları ve olumlu yönleri söylemeniz de karşı tarafı fazlasıyla memnun edecektir. ‘’Saçların çok güzel.’’, ‘’Yemeklerin bir harika.’’, ‘’Kalbin o kadar saf ki hiçbir kötülük yok.’’ gibi cümleler kurabilirsiniz.

Öpün, Sarılın, Gülümseyin!

Romantik olmak için hediye almanıza ve ya ince ince düşünmenize gerek yok. Eve girdiğinizde ya da sevdiğinizi gördüğünüzde ona sarılıp sıcacık bir öpücük kondurmanız yeterli olacaktır. Sevdiğinize romantik olmak için içten bir gülümseme ile bakmanız da yetip artacaktır.

Onun Sevdiği Aktiviteleri Birlikte Yapın!

Partnerinizin sevdiği aktiviteleri onunla birlikte yapmak en azından arada sırada dahi olsa onun mutlu olmasını sağlar. Sizi romantik bir âşık yapacak olan bu özellik farklı dünyaların insanı olsanız bile mutluluğunuza mutluluk katacaktır. Ayrıca eşiniz kendini çok özel hissedecek ve sizinle daha çok zaman geçirmek adına oda sizin aktivitelerinizi deneyecektir.

Mumlar romantizm kokulu eşyalardır. Onları kullanarak ortamı romantik hale getirebilirsiniz.

Özel Kartlar, Fotoğraflar Hazırlayın!

Sevdiğinizi mutlu edecek ve sizi romantik biri haline getirecek seçeneklerden biri de özel kartlar ve fotoğraflardır. Sevdiğinizle olan fotoğraflarınız, özel günlerinizde çekindiğiniz fotoğraflar ve daha pek çok resmi çeşitli şekillerde bastırabilirsiniz. Bardaklara, tişörtlere ya da buzdolabı üzerine hazırlayabileceğiniz gibi özel bir fotoğraf köşesi de hazırlayabilirsiniz. Fotoğrafları kendi hayal gücünüzü kullanarak birbirinden farklı şekillerde de hazırlayabilirsiniz.

Çiçekler Özeldir!

Çiçekler her zaman romantikliğin bir parçasıdır. Çiçek alacak paranız olsun olmasın sevdiğinize bir buket çiçek hediye etmek için çeşitli yollar deneyebilirsiniz. Örneğin sadece bir papatya ya da bir kâğıda çizeceğiniz güzel bir çiçek resmi ile sevdiğinize romantik bir karşılama yapabilirsiniz. Çiçeklerle bezeli minik bir hediye almanız da romantik bir gün geçirmenizi sağlayacaktır.

Romantik Olmak İçin Başka Neler Yapılabilir?

  • Çikolatalar herkes tarafından sevilen ve romantizm kokulu şekerlemelerdendir. Erkek ya da kadın olarak romantik olmak için çikolatalardan yardım alabilirsiniz.
  • Odanıza kokulu mumlar ekleyin ve arada bu mumları kullanmayı ve mum ışığında sohbet etmeyi deneyin.
  • Atkınıza sevgilinizin ya da eşinizin parfümünü sıkın ve onu özledikçe koklamak istediğinizi dile getirin.
  • Eşiniz eve girdiğinde romantik bir ortam oluşturmak için ortak dinlediğiniz özel şarkılarınızı açın ve eşinizi güzel bir dansla karşılayın.
  • Sevdiğinize onu düşündüğünüz anlarda ‘’Seni Seviyorum’’ mesajı atmanız da romantik biri olmanızın en doğal ve kolay yolu olacaktır.

Yorum Yap

Yorum bırakmak için tıkla