Genel

Nasıl Cool Olunur?

Cool olmak için farklı biri olmaya çalışma kendin ol!

Her zaman çevresi tarafından havalı ve sempatik görünen biri mi olmak istiyorsun? Kendini kontrol edebilen ve yaptığı her hareketle popüler olan biri olmak istiyorsan cool olman gerekir. Girdiğin her ortamda dikkatleri üzerine çeken ama sakinliğini de bozmayan bir insan olmak için doğuştan gelen özelliklere ihtiyacın yok. Sadece biraz nasıl hareket ettiğini düşünmen ve birkaç basit alışkanlık edinmen gerek.

Cool Olmanın Yolları

Problemli Değil, Problem Çözen Ol!

Cool olmak istiyorsan karşına çıkan problemler karşısında bu sorunlardan yakınan biri değil problemlerini kendi çözen biri ol. Herkese derdini yanıp da elinden bir şey gelmeyen kişiler cool olamaz. Ama sorunlarına kendi yöntemleri ile çözüm bulan biri her ortamda havalıdır.

Yalnızlıktan Korkma!

Cool olan kişiler yalnızlıktan korkmazlar. Çünkü yalnız kaldıklarında yapacakları işler vardır ve yalnızlıktan dolayı dert yakınmazlar. Çevrende sürekli yalnızlıktan yakınan biri olarak tanınman kısa zamanda insanların senden bıkmasına neden olur. Ayrıca senden uzaklaştıklarında senin onları kovalayacağını bile düşünebilirler.

Cool olmak havalı olmak demektir. Havalı olmak için az konuşup, çok dinlemelisin.

Kimseyi Bir Kereden Fazla Arama!

Telefonla ya da farklı şekillerde bir kişiyi birden fazla olacak şekilde arama. Acil durumlar dışında insanları sürekli araman onların sana geri dönüş yapmasına engel olacaktır. Ayrıca sık sık aramalar yapmak ve mesajlar atmak karşı tarafın senden soğumasına neden olur. İnsanlara sana dönmeleri için zaman tanıdığında sana daha çok saygı duyacaklardır.

Başkası Gibi Olmaya Çalışma!

İnsanlar hep başka biri gibi davrandığında daha havalı görüneceğini düşünür. Hatta okul ortamında farklı biri gibi görünen kişilerden biri de sen olabilirsin. Her insan kendi olduğunda güzeldir. Farklı biri gibi göründüğünde zorlanır, yanlış anlaşılma ihtimalin artar. Ama kendin olduğunda insanlar gerçek seni görür ve ortamdaki havan birse üç, beş olur.

Yeteneklerinin Peşine Düş!

Cool biri olmak boş biri olmak değil yeteneklerle donatılmış olmak demektir. Çok ufak ya da sıradan bir yeteneğiniz olabilir. Önemli olan o yeteneği geliştirmek ve o alanda öne çıkmaktır. Kendi yeteneklerinizin peşine düşün ve yeteneklerinizi ileri taşımaya çalışın.

Utangaç Olma!

Havalı biri olmak istiyorsan utangaç ve geride duran biri olma. Her ortamda kendini ifade edebilen biri ol ve konuşmaktan çekinme. İnsanlar senin hakkında ne düşünürse düşünsün doğruları söylemekten asla geri durma.

Kişisel Hayatını Herkese Anlatma

Havalı biri hayatının özel anlarını herkese anlatmaz. Her zaman bir yerlerde yaşadığı kendine özel ya da bazı insanlara özel durumları ve anıları vardır. Sende her yaşadığını herkese anlatarak kişisel hayatından ödün verme. Kendine dair bilgiler vermediğin için her zaman bir yanın gizemli ve havalı olacaktır.

Cool olmak için farklı biri olmaya çalışma kendin ol!

Kalbinin Sıcaklığını Göster

Cool olmak insanlardan uzak durmak demek değildir. Sert ya da kaba durmak asla değildir. İnsanlar senin yanına geldiğinde ve seninle konuştuklarında onlara kalbinin sıcaklığını her zaman hissettir. Ama asla kimseye bir şeyler anlatması için ısrarcı olma. Baskıcı ve yargılayan biri olmak yerine insanları dinleyen ol.

Dinlemeyi Bil

Cool insanlar çok dinler ama az konuşur. İnsanları can kulağı ile dinle ve onları anladığını göster. Bunun dışında çok konuşan taraf sen olma. Sürekli kendi hayatından bir şeyler anlatan ve susmayan insanlardan biri olma. Dinle ve insanlarla hoş sohbetler ederek içlerinin açılmasını sağla.

Sakin Olun!

Aceleci davranışlar içerisinde olmak ve kalabalıklar içerisinde bulunmak seni cool yapmaz. Bu nedenle her zaman sakin olmaya çalışmalısın. Kalabalıkların içerisinde sık sık bulunmak insanların sana çok kolay ulaşmasını sağlar. Ulaşılmaz ve sakin ol.

Yorum Yap

Yorum bırakmak için tıkla