Saç Bakımı

Muhteşem Bukleler İçin Ev Yapımı Saç Kremi

Güzel ve doğal buklelere mi sahipsiniz? Kıvırcık saçlara sahipseniz güzelliğinin yanı sıra bakımının ne kadar zor olduğunu da bilirsiniz.

Kıvırcık saçları nemlendirmek zordur bu yüzden genel olarak kuru ve donuk bir görünüme sahiptir. Aynı zamanda bakımına dikkat edilmezse kolayca kırıklar oluşur.

Bir dizi üst düzey marka, kıvırcık saçlar için özel saç bakım kremleri sunmaktadır. Bu ürünler hem cebinize içeriğinde ki kimyasallardan dolayı saçınıza zarar verir.

Ticari saç bakım ürünlerine bağlı kalmadan saçlarınızı hem de paranızı kurtaracağınız tamamen doğal bukle saç kremi tarifi ister misiniz?

Bu evde yapacağınız krem, buklelerinizi daha belirgin hale getirecek, sağlıklı ve güzel görünümlü saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu tarifte Shea yağı, hindistancevizi yağı ve aloe vera gibi saç bakımında oldukça etkili bileşenler kullanılmaktadır.

Bukleleri belirginleştirmek İçin Ev Yapımı Saç Kremi

İhtiyacınız olacak şeyler:

işlere ihtiyaç var

 

 • 2 yemek kaşığı- Shea yağı
 •  2 yemek kaşığı- Hindistan cevizi yağı
 • 2 yemek kaşığı- Aloe vera jeli
 • Birkaç damla Biberiye esansiyel yağı
 • Yöntem malzemeleri bir kapta birleştirin.
içerik ekle

Malzemeleri bir karıştırma kabına aktarın

 • Shea yağı, hindistancevizi yağı ve aloe vera jeli bir kaseye koyun.
 • Daha sonra birkaç damla esans ekleyin.

2.Yöntem kremayı çırpın ve bir kaba aktarın ve gerekirse kullanın.

kıvırmak krem ​​için malzemeleri çırpma

Malzemeleri kremaya kıvamına gelinceye kadar çırpın

 • El çırpma teli kullanarak, pürüzsüz bir krem ​​elde edene kadar malzemeleri karıştırın.
 • Kremayı ağzı kapaklı bir cam kaseye dökün.
 • Ev yapımı bukle saç kremi gerektiği zaman kullanın.
nemli saça kıvırmak kremi uygulayın

Kıvırma kremini her yıkamadan sonra nemli saçlarınıza uygulayın.

Bu kremi ıslak veya nemli saçlarda kullanın. Daha sonra saç kurutma makinesiyle kurutun. İstediğiniz şekli verin. En iyi sonuç için, yaptığınız bu kremi her duştan sonra kullanın.

Kullanılan malzemeler hakkında:

Muhteşem ve sağlıklı buklelere sahip olmanızı sağlayacak bu kremin içinde bulunan she yağı, Hindistan cevizi yağı ve alo veranın faydalarından bahsedelim.

Shea yağı: Bu bileşen güçlü nemlendirici özelliğe sahiptir. Uzun sağlıklı ve güçlü saçlar için saç derisine uygulanabilir!

Shea yağı cilt ve saç bakımında etkili bir dizi temel besin maddesine sahiptir. Doğal anti-enflamatuar ve yaşlanma karşıtı faydalar sağlayan A ve E vitaminleri ve yağ asitleri bakımından zengindir.

Bu nitelikler nedeniyle, shea yağı özellikle kuru ve donuk görünüme sahip kıvırcık saçlar için çok faydalıdır. Shea yağı, saçlarınızı yumuşatır, canlandırır ve muhteşem buklelere sahip olmanıza yardımcı olur.

Muhteşem buklelere sahip olmanın yanı sıra, saç uçlarında oluşan kopma ve kırıklara karşıda etkilidir. Shea yağı UV ışınları, kirlilik, kimyasallar, saça yapılan fön vb. nedenlerle hasar görmüş saçları korur ve onarır.

Hindistan cevizi yağı: Hindistan cevizi yağı saçlarınızı , özellikle E ve K vitaminleri, mineraller, laurik asit ve orta zincirli yağ asitleri ile saçlarınızı zenginleştirir, saçı güçlü ve sağlıklı hale getirir. Son derece etkili besleyici, nemlendirici ve antimikrobiyal özellikleri ile hindistancevizi yağı, tüm saç ve saç derisi problemleriniz için harika bir doğal yağdır. Saçın daha çabuk uzamasına yardımcı olur. Kıvırcık saçlarınıza bakım ve onarım yaparak parlak ve güçlü görünmesini sağlar.

Aloe vera: Aloe vera, çeşitli sağlık ve güzellik ürünlerinde önemli bir bileşen olarak kullanılır. Doğal olarak uygulandığında veya ağızdan tüketildiğinde, uzun bir fayda listesi sunar.

Alovera içinde vitaminler, mineraller, amino asitler gibi bir çok temel besin barındırır. Aloevera, saçlarınızın sağlıklı ve güzel bir şekilde uzaması için çok faydalıdır. ı Ayrıca saçın pH dengesini korumaya ve kafa derisinde oluşan kaşıntı ve kepeği tedavi etmede  yardımcı olur. Aynı zamanda çeşitli kafa derisi hastalıklarına karşı koruma sağlar.

Aloe vera yumuşatıcıdır ve güçlü nemlendirme özelliklerine sahiptir. Bu bileşen saç kütikülünü düzeltir ve size pürüzsüz ve parlak saçlar verir. Ayrıca banyodan sonra saçlarınızı daha kolay taramanıza yardımcı olur.

Aloe vera, saçınızı nemlendirerek güzel görünümlü bukleler elde etmenizi sağlayacaktır.

Biberiye yağı: Uçucu yağlar, sundukları güzellik ve sağlıkğa yararları sayesinde son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Biberiye esansiyel yağı saç bakım ilaçlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Saçın daha çabuk uzamasına yardımcı olduğu, kepeği tedavi ettiği, saçın beyazlamasını önlediği ve kafa derisinde kuruluğu ve kaşıntıyı tedavi ettiği bilinmektedir. Ayrıca saç dökülmesinin durdurulması ve kelliğin önlenmesinde çok etkilidir. Biberiye yağı bu faydalarını yanı sıra bukle kreminize güzel bir koku katacaktır.

Muhteşem buklelere sahip olmak için ip uçları

 • Kıvırcık saçların gereksinimlerini karşılayan bir şampuan ve saç kremi seçin.
 • Saçlarınızı her gün yıkamayın; haftada iki ile üç kez yeterli olacaktır.
 • Şekillendirme aletlerini çok sık kullanmayın.
 • Sağlıklı saçlara sahip olmak için düzenli olarak kırıklarınızı aldırın.
 • Saçınızı çözmek için geniş dişli bir tarak kullanın.
 • Kullandığınız şekillendirici ürünlerin alkol içermediğinden emin olun.

Yorum Yap

Yorum bırakmak için tıkla