Makyaj

Kızlar için 10 Dakikalık Basit Makyaj: 8 Kolay Adım

Üniversite yılları eğlenceli bir zamandır, ancak kızlar görünüşleri ve makyajları konusunda zorluklarla karşılaşırlar. Her kız mükemmel görünmek ve kusursuz, parlayan cildini sergilemek ister.

Ve sonra karşımıza zaman bariyeri çıkar. Her öğrenci geç uyumaya ve erken kalkmaya alışır, tabi sabah ilk derse yetişmek için makyajına yeterli zaman ayıramaz.

Diğer taraftan çoğu kadın doğru makyaj yapmaktan habersizdir, arkadaşlarından yada ailelerinden öğrendikleri yanlış yöntemleri uygularlar. Ve çoğusuda makyajlarını abartır.

Yeterli zamanınız olmadığında ve aceleniz olduğu durumlarda makyaj rutininizi minimumda tutmak daha iyidir.

Bilin bakalım ne oldu? Sadece 10 dakikada mükemmel ve doğal bir görünüm yaratabilir ve sınıfınıza girdiğinizde veya kampüste takıldığınızda başların dönmesini sağlayabilirsiniz. Size kızlar için basit 10 dakikalık üniversite makyajı tarifini sunuyoruz. Ekstra zamandan tasarruf etmek için, hızlı bir şekilde giyinmenizi ve zamanında şık görünmenizi sağlayacak zaman kazandıran bu yöntemleri rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Kızlar için 10 Dakikalık Basit Makyaj için 8 Kolay Adım

Her gün seveceğiniz ve keyif alacağınız bir makyaj rutini ile buradayız ve bu da dersinize zamanında devam etmenizi sağlayacaktır.

Mükemmel günlük makyaj için ihtiyacınız olacak malzemeler:

 • Renkli BB Krem (nemli ve parlak bir cilt için)
 • Kapatıcı (doğal cilt tonunuzdan biraz daha açık bir renk seçin)
 • Kompakt toz
 • Kirpik maşası
 • Açık maskara ve siyah maskara
 • Fırçalar (açılı fırça, göz farı fırçası, allık fırçası)
 • Far
 • Allık
 • Dudak parlatıcısı veya ruj

1.Adım . BB kremini uygulayın

BB kremini alnınıza, yanaklarınıza, burnunuza, çenenize ve boynunuza parmaklarınızla sürün ve yüzünüzün her tarafına yedirerek hafifçe eşit olarak yayın. BB krem ​​makyajınızın geri kalanı için mükemmel bir zemin oluşturacaktır.

Fondöteninizi boynunuza güzelce uyguladığınızdan ve yüzünüzle boynunuz arasında renk farkı olmadığından emin olun.

2.Adım . Siyah noktaları ve lekeleri gizleyin

Kapatıcıyı gözlerinizin altına, burnunuzun orta çizgisine, çenenize, yanak kontur çizgisinin altına, alnınızın ortasına ve yüzünüzdeki veya boynunuzdaki herhangi bir siyah noktaya uygulayın.

Bu yöntem, herhangi bir renk değişikliğini ve lekeleri kapatacaktır. Pürüzsüz bir görünüm vermek için cildinize eşit şekilde yayın.

3.Adım. Makyajınızı ayarlayın

Makyajınızı karıştırmak ve ayarlamak için kompakt pudrayı uygulayın. Özellikle T bölgenize, yani alnınıza, burnunuza, yanaklarınıza ve çenenize odaklanın, en parlak olması gereken bölgeler buralardır.

Pudra yüzünüze mat bir görünüm kazandıracak ve aynı zamanda makyajınızın gün boyunca yapışmasına yardımcı olacaktır.

4. Adım. Kaşlarınızı şekillendirin

Kaşlarınızın şeklini açılı bir fırça ile ayarlayın. Bu yöntem onlara canlı ve düzgün bir görünüm kazandırmaya yardımcı olacaktır.

Ayrıca kaşlarınıza şekil vermek ve onları bir arada tutmak için berrak maskara jeli de kullanabilirsiniz.

5.Adım. Göz kapaklarınızı renklendirin

Açık renkli bir göz farı kullanın ve göz farı fırçasıyla alt göz kapağınıza dikkatlice temizleyin. Göze zarar vermemek için çok sert bastırmamalısınız. Renk pigmenti açıkça görünene kadar bu adımı birkaç kez tekrarlayın.

Aynı göz farını göz yaşı hattınıza da uygulayabilirsiniz.

6.Adım . Kirpiklerinizi düzenleyin

Kirpiklerinizi kirpik kıvırıcı ile tutun ve kirpiklerinizin altındaki maskarayı yukarı doğru kaydırın. Maskara gözlerinizi tanımlamaya ve kirpiklerinizi uzatmaya yardımcı olacaktır.

Eğer kirpik kıvırıcı kullanmaktan rahatsız olursanız, kirpiklerizi hazırlamak için açık bir maskara jeli kullanabilirsiniz.

7. Adım. Yanaklarınıza renk katın

Açık veya açık pembe bir allık seçin ve bir allık fırçası kullanarak yanaklarınızın elmacık kemikleri üzerinde kaydırın. Allık, yüzünüze biraz renk vererek makyajınıza bitmiş bir görünüm verecektir.

Allık uygularken gülümsemek yanaklarınızın elma alanını bulmanıza yardımcı olur.

8.Adım . Dudaklarınızı doldurun

Makyajınızın doğal görünmesini sağlamak için hafif bir nötr gölge dudak parlatıcısı veya ruj sürerek görünümünüzü tamamlayın.

Ve 10 dakikadan daha kısa sürede mükemmel bir günlük kolej görünümüyle işiniz bitti! Basit değil miydi? Artık gitmeye hazırsınız!

Günlük üniversite makyaj rutininiz için ipuçları

 • Makyaj uygulamadan önce yüzünüzün temiz ve nemli olduğundan emin olun.
 • Cildinizi parlak ve kusursuz tutmak için temel bir makyaj rutini izleyin.
 • Süper parlayan ciltler için gül suyu kullanmanın 10 yolunu öğrenin.
 • Fondöteni yaymak için parmaklarınızı kullanmak tam bir kapsama alanı verirken, bir fırça kullanmak size orta ila tam kapsama alanı verecektir.
 • Her zaman önce en parlak olduğunuz yere, yani alnınızı, burnunuzu, yanaklarınızı ve çenenizi içeren T bölgenize toz uygulayın.
 • Allık uygularken, gülümseyin, yanaklarınızdaki elmacık bölgelerini tozlayın.
 • Kaşlarınıza şekil vermek size anında yüz bakımı sağlar. Mükemmel kaşların nasıl yapılacağını 5 dakikadan kısa sürede öğrenerek kaşlarınıza daha fazla ayrıntı verebilirsiniz.
 • Makyajınızı yenilemek için maden suyunu bir çıkaraıcı olarak kullanabilirsiniz.
 • Eğer akşam film izlemeye gidecekseniz, arkadaşlarınızı kampüsten çıkaracak veya derslerinizi bitirdikten sonra bir randevunuz olacaksa, makyajınızı yenileyin ve ışıltılı bir ruj sürün.
 • Makyajınızla uyumayın. Makyaj ürünlerinde kullanılan kimyasallar tahrişe, kızarıklığa veya ciltte kırılmalara neden olabilir. Kendi ev yapımı makyaj temizleyicinizi yapmayı veya hindistancevizi yağını kullanmayı öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum bırakmak için tıkla