Kadınlar sevgisiz ve ilgisiz kaldıklarında aldatabilirler.
Aile & İlişkiler

Kadın Neden Aldatır?

Kadınlar evlilik hayatında sadakat sahibi olabildikleri gibi aldatan tarafta olabilirler. Bazen eşlerinden gördükleri kötü muameleler bazen de yeni bir heyecan aramaya bağlı olarak gelişen aldatma serüveni çoğu zaman karşı tarafın kendini eksik hissetmesine neden olabilir. Kadının neden aldattığını sorgulamaya başlayan erkek için bu sorunun cevabı ancak eşinde gizli olsa da bazı ilişkilerde aldatılma nedeni açıkça ortadadır.

Kadınların Aldatma Nedenleri

1.İlgisiz ve Sevgisiz Kalmak

Kadınlar için ilgi gösteren ve onu seven bir eş dünyanın en harika hediyesidir. Evliliğin ilk zamanlarında ya da flört zamanlarında ilgi ve sevgi gören kadınlar aslında bu ilgi ve sevgiyi her zaman ister. Karşı tarafın yoğun olduğu zamanları anlayabilen kadınlar bu dönemleri görmezden gelecek kadar hoşgörülüdür. Ancak ilgisiz ve sevgisiz kalma süresi uzadığında ve erkek bu durumu görmezden geldiğinde kadınlar yaşadıkları duygusal boşlukta aldatma yolunu seçebilirler. Ayrıca bu aldatma durumunda kendilerini de erkeği suçlu bulacaklardır.

2. Duygusal Bağ Arayışı

Kadınlar duygusal canlılardır. Yaşadıkları her olayda hissetmek isterler. Erkekler ise olaylara daha çok mantık çerçevesinde bakarak duygusallıktan uzak tepkiler vermeleri ile bilinirler. Kadınlar erkeklerden duygusal anlamda karşılıklar bekler ve duygularına hitap edilmesinden hoşlanırlar. Erkeklerin duygulara hitap etmesi halinde kadınlar kendilerine bağlanır. Eğer eşinizin ya da sevgilinizin duygularını anlamıyorsanız ve onun duygularına değer vermediğinizi birkaç kere hissettirmişseniz aldatılmanız kolay olacaktır.

Kadınlar geçmişte yaşadıkları travmalar nedeniyle aldatma eğilimi gösterebilir.

3. İntikam

Kadınların bazıları erkeklere karşı intikam duygusu nedeniyle aldatma yolunu seçebilir. İntikam nedeniyle aldatma yolunu seçen kadınları genelde çok kızdırmış olmanız gerekir. Aksi halde bir kadın eşini kolay kolay aldatmaz ve ya intikam amaçlı olarak aldatma yolunu seçmez.

Kadının intikam için aldatmaya yönelmesi ancak onu küçük düşürmüş olmanızla ya da onu aldatmış olmanızla meydana gelir. Kadınlar gururludur ve aldatmak onlar için en son denenecek intikam çeşididir.

4. Cinsellik

Kadınlar erkekler gibi cinsellik noktasında eşlerini kolaylıkla aldatan bir yapıya sahip değillerdir. Genellikle tek eşli olmayı seçerler. Ancak erkeğin cinsellikten beklentisi çok fazlaysa ya da kadının isteklerine önem vermeyen bir cinsel hayat yaşıyorsa kadın kendisine değer veren bir partner arayabilir. Ayrıca cinsel hayatta doyum almak erkek kadar kadınlarında isteklerinden biridir. Mutlu bir cinsel hayat için kadın erkeği aldatma yolunu seçebilir.

Cinsel anlamda motivasyonu düşük olan yani kadın olduğu hissettirilmeyen kadınlarda aldatmaya yönelebilir. Kadın her zaman çekici olduğunu ve cinsel olarak beğenildiğini bilmek ister. Bu iş ise erkeğe düşer. Erkek kadına beklediği cinsel değeri vermediğinde motivasyonu düşen kadın kendini başka bir erkeğe kolaylıkla teslim edebilir.

Heyecan aramak ve kalbin yeniden aşkla atmasını istemek de aldatma nedenlerindendir.

5. Travma ve İstismar

Kadınlar önceki dönemlerde yaşadıkları travma ve istismar gibi olaylar nedeniyle duygusal açıdan sorunlar yaşayabilirler. Yaşadıklarını unutamadıkları için kadınlar erkeklerden duygusal intikam almak için aldatma yolunu seçebilirler. Yeniden eski yaşadıkları travmaları ve ya istismarları yaşayarak kendilerini bu duruma alıştırmak isteyebilirler. Sevdiğiniz kadın sizi aldatıyorsa geçmişinde böyle bir sorun olup olmadığını öğrenmeniz ona yardımcı olmanız için önemli bir konu olacaktır.

6. Heyecan Aramak

Kadınlar kalplerinin aşkla atacağı ve flört hayatı yaşayabilecekleri bir erkek isteyebilirler. Sevgilileri ve ya eşleri bu heyecanı vermediğinde aldatma yolunu seçerek kendilerine yeni bir gönül heyecanı arayabilirler. Heyecan arayan kadınlar kendilerini aldatmış olarak kabul etmeyip aslında zaman geçirdiklerini düşünebilirler. Kaçamak buluşmalar, mesajlaşmalar ve dolu dolu bir aşk hayatı kadınlarında beklediği bir hayattır. Erkekler bunu yansıtmadığında kadınlar aldatmayı kolaylıkla seçebilir.

Yorum Yap

Yorum bırakmak için tıkla