Eğitim

İngilizce En Hızlı Nasıl Öğrenilir?

İngilizce öğrenmek için haftalık değil günlük programlar hazırlayın. Günlük en az 30 dakika kadar bu dili öğrenmeye çalışın.

İngilizce günümüzün en sık kullanılan dilleri arasında yer alıyor. Eğitim, sağlık ya da mesleki nedenlere bağlı olarak çoğu kişi bu dili öğrenmek için kurslara katılıyor ya da ülke değiştirebiliyor. İngilizceyi hızlı bir şekilde öğrenmek ise hem zamandan tasarruf etmeyi sağladığı gibi hem de ihtiyaç duyulan alanlarda bu dili kullanmayı sağlıyor. Uzun süren kurs dönemleri ya da yıllarca süren eğitimlerden sıkılanlar için geliştirilen İngilizceyi hızlı öğrenme teknikleri ise 1 ay gibi bir sürede bu dili konuşmayı sağlıyor.

İngilizceyi En Hızlı Öğreten 6 Yöntem

1. İngilizce Dinle, İzle

Bilim insanlarına göre dil öğrenmenin en hızlı yolu dinlemekten geçiyor. Bir insan uzun süre zaman ayırarak İngilizce gibi bir dili öğrenebilir. Ancak kâğıt kalemle uğraşmadan ve kısa sürede öğrenmek için bol bol dinlemek yetiyor. İngilizce diziler izlemek, programları takip etmek, şarkılar dinlemek beyinde örtük öğrenmeyi sağlıyor. Yani farkında olmadan çoğu kelime ve cümle yapısı zihne kazınıyor.

İngilizce dinlemek ve izlemek kelimelerin anlamı bilinmese dahi o kavramları görerek anlamayı sağlıyor. Bu durum ise kelime ve kavramların daha kalıcı şekilde öğrenilmesini sağlıyor.

İngilizce iletişim kurabilmek için bu dili konuşan arkadaşlardan oluşan bir çevre edinebilirsiniz.

2.İngilizce İletişim Kurmaya Çalışın!

İngilizce öğrenmenin en hızlı yollarından biri bu dili konuşmaktır. İngilizce hiç bilmiyor olabilirsiniz. Ancak size sorulan ve ya söylenen şeyleri anlamak ve cevap verebilmek için mutlaka İngilizce öğrenmek zorunda kalırsınız. İngilizce iletişim kurabilmek için bu dili konuşan arkadaşlardan oluşan bir çevre edinebilirsiniz. Direkt olarak bu dili konuşanlardan İngilizce öğrenebileceğiniz gibi daha akılda kalıcı olmasını da sağlayabilirsiniz.

3.Telaffuz Et!

İngilizce farklı telaffuzları olan bir dil olduğu için çoğu kişi bu kelimeleri öğrenirken zorlanmakta ve İngilizce öğrenmeyi bırakabilmektedir. Ama bu dili en hızlı ve kolay bir şekilde öğrenmek için telaffuzu zor olan kelimeleri sık sık tekrar edebilirsiniz. Hatta eğlenceli telaffuz videoları izleyerek de öğrenmenizi hızlandırabilirsiniz. İngilizce harf telaffuzlarını da öğrenerek kelimeleri daha hızlı bir şekilde söyleyip zihninize yazabilirsiniz.

4.Çağrışımın Gücünden Faydalanın!

Türkçe olarak güneş dendiğinde sıcak, ılık, yaz mevsimi gibi farklı kelimeler aklımıza gelir. İngilizcede de durum farklı değildir ve güneş (sun) dendiğinde sıcak (hot), summer (yaz) gibi kelimeler zihinsel çağrışımlarla akla gelmelidir. Sizde bu çağrışım gücünden faydalanarak yeni kelimeler öğrenebilir ve cümle kurarken daha hızlı bir şekilde kelimeleri sıralayabilirsiniz.

İngilizce diziler izlemek, programları takip etmek, şarkılar dinlemek beyinde örtük öğrenmeyi sağlıyor.

5. Ara Vermeyin!

İngilizce öğrenmek bazen sizi yorabilir ya da sıkıcı bir hal alabilir. Böyle durumlarda ara vermek ve başka işlere yoğunlaşmak isteyebilirsiniz. Ancak ara vermeniz İngilizceye dönüşünüzü zorlaştırabilir. 1 ay gibi bir sürede mümkün olduğunca İngilizceye yoğunlaşın ve ara vermek istediğinizde ise birkaç saatlik aralar verin. Örneğin bir gün İngilizce bir film izlemişseniz ertesi gün İngilizce film izlemek yerine şarkı dinleyin. Bu şekilde farklı öğrenme yöntemlerine geçtiğinizde hem canınız sıkılmaz hem de ara vererek İngilizceden uzaklaşmamış olursunuz.

6. Günlük İngilizceye Zaman Ayırın!

İngilizce öğrenmek için haftalık değil günlük programlar hazırlayın. Günlük en az 30 dakika kadar bu dili öğrenmeye çalışın. Çalışmalarınızda verimli olmanın yollarını bulun ve günün en sakin zamanlarını seçmeye çalışın. Her gün düzenli bu dile yönelmek damlaya damlaya göl olur atasözünde olduğu gibi zamanla daha fazla bilgi öğrenmenizi sağlayacaktır.

Yorum Yap

Yorum bırakmak için tıkla