Genel

Hidrofor Nasıl Çalışır? Nasıl Bağlanır? Nasıl Havası Alınır?

Tesisat çalışmalarında kullanılan hidroforu çalıştırmak için bilmeniz gereken birkaç nokta bulunur. Su ihtiyaçlarınızı karşılamak ve su yetersizlik sorununa karşı çözüm olan hidrofor ürünü nasıl çalışır?

Şebeke suyuna ihtiyaç duyduğunuzda kısacası susuz kaldığınızda imdadınıza yetişen bu ürün belli başlı bir çalışma prensibi bulunuyor. Genel olarak sistemi pompalama yapmak üzerine düşünebilirsiniz. Suyu temin ederek uzak bir noktaya ulaştırmaya yaramaktadır.

Hava basıncı ve su orantılı bir şekilde arttırılmalıdır. Bunun için de kapalı şekilde olan depo su tankına su transfer edilmelidir. Depoda su arttırılması basıcın artmasına yardımcı olacaktır. Depoda yer alan manometre su basıncını ölçmeye yaramaktadır. Belirli bir seviyeye kadar dolan depo, kullanılacak su basıncının düşmesini sağlamaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise depoyu tamamen doldurmamaktır. Tamamen doldurulan depolar tehlike teşkil edebilmektedir.

Bu aşamalar tamamlandığında kompresör aracılığı ile hava elde edilir. Basınç düşürüldükten sonra hidrofor otomatik olarak devreye girer. Hidrofor suyun ihtiyacı olan basıncı sağlamaktadır. Gerekli basınca ulaşıldığında hidrofor otomatik olarak devre dışı kalır.

Hidrofor Nasıl Bağlanır?

Hidrofor bağlanacak olan yerin önceden incelenerek uygunluğu test edilmelidir. Bağlayacağınız yerin derinliğine uygun bir hidrofor seçtiğinizden emin olmanız da oldukça önemlidir. Eğer bağlayacağınız yerin çevresinde brülör veya kazan gibi ısı kaynakları varsa bu durumu dikkate almalısınız. Bağlama yapacağınız yerin direkt bir şehir şebekesi olmaması gerekir. Ayrıca ilerleyen dönemlerde bakım ve onarım amacı ile hidrofora tekrar ulaşmanız gerekebilir. Bu yüzden rahatça onarım bakım yapılabilmesi için yeterli boşluklar bırakmalısınız. Bağlama sonrasında su sızdırmaz olduğunu mutlaka kontrol etmeniz gerekmektedir.

Yukarda verilen bilgiler genel geçer bilgilerdir. Satın almış olduğunuz hidroforun modeline göre farklılıklar olabilir. Ürün tanıtımını detaylı bir şekilde inceleyerek belgelerdeki bilgilere uymanız önemle rica olunur. Konuyla alakalı daha önce bir tecrübeniz yok ise işin uzmanlarından ve yetkililerden destek alabilirsiniz. Hidrofor satın aldıktan sonra firmalar ile iletişime geçerek satış sonrası hizmetlerden faydalanabilirsiniz.  Sizin için en iyi hidrofor çeşitleri Aktmarkt’ın https://www.aktmarkt.com/hidroforlar-pmk58 sitesinde bulabilirsiniz.

Nasıl Havası Alınır?

Hidrofor kullanımında sorun yaşamanız durumunda havasını kontrol etmeniz gerekebilir. Genleşme Tankın havası kontrolü sonucunda bir sorun tespit etmeniz durumunda havasını almanız bir çözüm olabilir. Mcivata iki ağızlı anahtar ile sökülür, flanş alınır. Bronz bağlantı askısını membranın içinden çıkarılıp alınır. Konu ile alakalı detaylı bilgiye sahip değilseniz eğer bilir kişilerden ve yetkili bayilerden destek alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum bırakmak için tıkla