Ev İşleri

Balkon Demirleri Nasıl Temizlenir?

Balkon demirleri zamanla paslanabilen ve sağlık sorunlarına neden olan ürünlerdendir. Bu nedenle belirli periyotlarda balkon demirlerinin temizlenmesi gerekir. Haliyle balkonun iç temizliği yapılırken demirlerin de uygun malzemeler ile hijyen hale getirilmesi önemlidir. Sudan tasarruf ederek rahatlıkla temizleyebileceğiniz balkon demirlerini losyonlu bezlerden faydalanarak hijyenik hale getirebileceğinizi unutmayın.

İhtiyaç Duyulan Malzemeler

Balkon demirleri nasıl temizlenir sorusuna verilecek yanıtlar için öncelikle ihtiyacınız olan malzemeler sıralanmaktadır. Bunlar;

  • Temizleyici losyon
  • Ilık su
  • Pamuklu bez

Apartman dairesinde oturanlar bol su kullanarak demirleri temizleyemeyeceği için yukarıdaki malzemeler ile rahatlıkla temizlik işlemlerine başlayabilir. Öncelikle bir kovaya paslanmaz temizleyici losyon ile suyu ekleyerek karıştırın. Daha sonra pamuk bez ile demirleri tek tek silmeye başlayın. Durulama işlemini de temiz bir bez yardımıyla yapabilirsiniz.

Balkon demirleri paslanabilir yapıdadır. Bu nedenle kuru bez kullanmalı ve durulama sırasında herhangi bir bölgenin ıslak kalmamasına dikkat etmelisiniz. Sıraladığımız bu yöntemlere ek olarak metal demirlerin nasıl temizlenmesi gerektiğini de yazımızın devamından takip edebilirsiniz.

Limon Tuzu ile Metal Demir Temizleme

Gerek inatçı gerekse paslı lekelerden kurtulmak için limon tuzu kullanabilirsiniz. 2 yemek kaşığı kadar limon tuzu ile kaynar suyu karıştırarak balkon demirlerini silmeniz yeterlidir. Ayrıca çıkarılabilir metal eşyaları bu karışım içinde bir süre bekletmeniz de doğru bir yöntemdir.

Sirke ile Metal Demir Temizleme

Sirke en önemli dezenfektan olarak bilinir. Metallerin parlatılması için de kullanılan sirkenin su ile karıştırılarak balkon demirlerinin temizlenmesi gerekir. Ayrıca durulama sırasında mikrofiber bez kullanmanız önemlidir.

Karbonat ile Metal Demir Temizleme

Metallerin parlatılması amacıyla kullanabileceğiniz karbonatı su veya sirke ile karıştırmanız yeterlidir. Temiz bir bezden yararlanarak balkon demirlerini silebilir ve yine durulama sırasında kuru bez ile işlemi sonlandırabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum bırakmak için tıkla