Beslenme & Diyet

Anoreksiya Nervoza (Aşırı İştahsızlık) Evde Tedavi Yöntemleri

Anorekkadsiya Nervoza, iştahsızlık olarak da bilinir. Özellikle genç kadınlarda görülür az yemek yemeye çalışmak, çok az uyumakla beliren psikolojik bozukluktur. Aşırı zayıflama tutkunu her bireyde oluşabilir.

Dünya insan nüfusunun %80’inden fazlasında görülüyor. Düzensiz diyet takip eden insanlarda Anoreksiya Nervoza hastalığı görülebilir. Bu durumu evde bitkisel yollarla tedavi edebiliriz. Bu sayede kimyasal ilaçların meydana çıkardığı yan etkilerden de kurtulmuş oluruz. 

Anoreksiya Nervoza Doğal ve Bitkisel Tedavisi

Sarımsak 

Anoreksiya Nervoza Hastalığının en iyi tedavi yöntemlerinden birisi sarımsaktır. Sarımsak, sindirim sistemini düzenler, mide gazı sorununu giderir. 2-3 diş sarımsağı bir fincan suda kaynatın. Sonrasında sarımsağı süzün.

Biraz limon suyu ekleyin ve günde iki kez alın. Sarımsak bir antibiyotik görevi görür, vücudun iştahını artırmaya yardımcı olur. Sabah erken vakitlerde sarımsak suyu alırsanız gün içinde iştahınızın arttığını göreceksiniz.

Zencefil 

İştahsızlık için zencefil oldukça faydalıdır. Etkili bir doğal çaredir. Zencefili ezin ve macun haline getirin. Biraz tuz ve su ekleyin. Bu karışımı bir hafta boyunca günde iki kere tüketin. Ayrıca çay olarak da zencefili kullanabilirsiniz.

Turunçgiller 

Günde yiyeceğiniz bir portakal veya mandalina Anoreksiya Nervoza hastalığını sizden uzak tutacaktır. Turunçgiller vücudun enerji ihtiyacını geri kazanmasını sağlayacaktır. Portakal veya mandalinayı hergün yiyin veya portakal suyunu günde en az iki bardak tüketin. İştahınız açılacaktır.

Elma 

Hergün elma yemek iştahınızı geri kazanmanıza yardımcı olacaktır. Anoreksiya Nervoza hastalığına karşı içeriğinde barındırdığı oksidanlar, kalsiyum ve vitaminler iştahsızlığa birebirdir.

üzüm Sirkesi

Üzüm sirkesi yemekten önce ve sonra alınabilir. Et yemeklerine bir miktar üzüm sirkesi eklemek iştahınızı oldukça artıracaktır. Yaklaşık bir ay düzenli ekşi üzüm tüketimi yine iştahınızın açılmasına yardımcı olacaktır.

Nane

 Nane otu vücudunuzdaki açlığı tetikleyen doğal mezelerden biridir. Bir hafta boyunca nane suyu alırsanız yemek yeme iştahınız artacaktır. Yemek yeme alışkanlığınızın kendiliğinden değiştiğine şahit olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum bırakmak için tıkla