Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Zayıf Kadınlar Nasıl Gelinlik Seçmelidir?

Şeyma Yılmaz
Zayıf Kadınlar Nasıl Gelinlik Seçmelidir?

Her kız çocuğu, biraz büyümeye başladığı andan itibaren gelinliğinin hayalini kurmaya başlar. Giyeceğiniz gelinlik sizi temsil eder. Hayallerinizin gerçekleştiği en güzel günde yani düğününüzde, gelinliğinizle bir elmas gibi parlayabilirsiniz. Mükemmel bir gelin olmak için dünya güzeli seçilmiş olmanıza gerek yoktur. Yapmanız gereken vücut tipinize uygun olarak bir gelinlik modelini seçmektir. Geriye kalanını gelinlikçiniz halledecektir.  Pek çok gelin gelinliğinin içinde nasıl duracağını merek eder. Bunun içinde zayıflamaya çalışır. Hatta son zamanların yükselen trendi gelinlik diyetleri uygulamaya başlarlar. Bu da istenilmeyen sonuçlarla karşı karşıya bırakabilir. Eğer zayıf yapılı bir gelin adayı iseniz olağan üstü şanslısınız demektir. Çünkü zayıf yapılı gelin adayları neredeyse piyasadaki tüm gelinlik modellerine kolaylıkla girebilirler. Aynı zamanda zayıf gelin adaylarının dikkat etmesi gereken noktalar da vardır. Zayıf bir gelin olmanın avantajları olduğu kadar dezavantajalrı da olmaktadır. Zayıf gelin adaylarında bazı gelinlikler arzu ettiğiniz gibi durmayabilir. Özellikle gelinlik seçerken vücut tipiniz ve kilolarınız bu noktada önemlidir. Bir de gelinlikçilere birlikte gittiğiniz kayınvalide, görümce, damat adayı gibi tanıdıklar da gelinlik seçiminde sizi etkileyebilirler. Kendi isteklerini size söylerler. Bu durumda eğer sizin istekleriniz dışında şeyler duyarsanız moralinizi bozmayın. Gelinlikçiniz sizin isteklerinize önem verecektir.

Peki zayıf kadınlar nasıl gelinlik seçmelidirler ?

Zayıf gelin adaylarının dikkat etmesi gereken noktalar:

  • Gelinliğinizi seçerken kollarınız ve omuzlarınız açıkta kalıyorsa bazı istenmeyen görüntüler oluşabilir. Zayıf yapılı olduğunuz için kollarınız ve omuzlarınıza dikkat etmelisiniz. Omuzlarınızı ve kollarınızı kapatan gelinlikler tercih ettiğiniz de olduğunuzdan daha gösterişli görünebilirsiniz. 
  • Straptez Gelinlik: Zayıf gelin adayları vücut kilolarına güvendikleri için straptez gelinlikleri sık tercih etmektedirler. Ancak çok zayıf gelin adaylarında olmasını istemediğiniz görüntüler oluşabilir.
  • Uzun Kollu Gelinlik: Tüm gelinlikçiler çok zayıf gelin adayları için kollarını kapatan modeller kullanmalarını tavsiye etmektedir. 
  • Kabarık Gelinlik: Kabarık gelinlikler zayıf gelinlerde bazı durumlarda muhteşem dururken bazı durumlarda gelin adayının gelinlik içinde kaybolmasına neden olabilir. Eğer hem kısa boylu hemde normalden çok zayıf iseniz kabarık gelinlikler tercih etmemelisiniz.
  • Balık ve Yarım Balık Gelinlik: Zayıf gelin adayları için tam da size göre denilen gelinliklerdir.
  • Mini Gelinlik: Eğer hem kısa boylu hemde çok zayıf bir yapınız varsa, mini gelinlikler tercih edebilirsiniz. Ya da önden kısa arkadan uzun görünün ve çok kabarık olmayan gelinlikler tam size göre olacaktır.