Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Zarif Giyinmenin Sırları

Tayfun Kara Zarif Giyinmenin Sırları

Zarafet ile giyinmek özel tasarım kıyafetlere çok büyük paralar vermeyi gerektirmez. Eğer Audrey Hepburn gibi zarif bir bayanın tarzına sahip olmak istiyorsanız, sadelik, incelik ve imajınızı özgünleştirmesi için biraz da yetenek kullanmanızı tavsiye ederiz. Zarafetinizi tamamlayacak, zarif saç modelleri ve şık bir makyaj kullanın.

  1. Sade tasarımlar ile en güzel yanlarınızı ortaya çıkarın. Yalnızca açık giyinmektense, zarafet ince çizgileri ve farklı dokunuşları kullanarak en güzel görüntünüzü vurgulayacaktır.
  2. Günlük kullanımlarınızda desenli bluz ve pantolonları birleştirin. Eğer siyah ve beyaz çizgili bir bluz giyecekseniz, altına tek renk beyaz yahut siyah bir pantolon seçerek yoğun bir kombinasyondan kaçının. Zarafet aynı zamanda yaratıcılığa da açık bir tarzdır, ancak garip ve gösterişli tarzlar arasında oldukça dikkatli bir denge gerektirir.
  3. Zarif kumaşlar ve malzemeler kullanarak dış görünüşünüze nazik dokunuşlar ekleyebilirsiniz. Deri eldivenler, şifon eşarplar, keten pantolonlar, yün çoraplar ve ipek bluzlar ise yavan ve zarif görünmek arasındaki farkı oluşturan şık kumaş çeşitlerine sadece birkaç örnektir.
  4. Zarif görünümünüzü daha da zenginleştirmek için şal, eşarp, şapka, eldiven ve kravat gibi farklı pek çok aksesuar kullanabilirsiniz. Aksesuarlar yaratıcılığa büyük bir alan sağlarken, aynı zamanda dış görünüşünüze renk ve doku da katacaktır. Göze takılan, kostüm takıları gibi ucuz aksesuarlardan kaçınarak inci kolyeler ve ipek fularlar gibi tek ve sade parçaları tercih edin.
  5. Kıyafetlerinize özen gösterin. Eğer giysilerinizden biri kuru temizleme gerektiriyorsa, normal yıkama yaparak kıyafetinizi riske atmayın. Eski püskü kıyafetler her şey olabilir ancak zarif asla.
  6. Bir takım alın. İster erkek, ister kadın olun şık, üzerinize tam oturan bir takım tam anlamıyla bir zarafet göstergesidir. Tüvit, yün ve keten kumaş seçeneklerinden yalnızca bazılarıdır.