Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Yüksek Topuklu Ayakkabı Nasıl Giyilir?

Tayfun Kara Yüksek Topuklu Ayakkabı Nasıl Giyilir?
  1. Yüksek topuklu ayakkabıları nasıl ve güvenli şekilde giyebileceğiniz ile ilgili her şeyi öğrenin. Burada ayak, bacak ve omur konusunda çalışmalar yapmış medikal profesyoneller tarafından yayınlanmış birçok yazı mevcuttur.
  2. Ayağınızın boyutunu ölçün. Evet, düşündüğünüz gibi ayağınızın boyutunu biliyor olabilirsiniz fakat bu yanlış olabilir. Yüksek topuklu ayakkabıda yarım boy büyük yada küçük ayakkabı aşırı acıya yol açabilirken doğru boyutta olan ayakkabı hiç acı vermeyebilir bile.
  3. Sadece doğru yükseklikte topuklu giyin.  Sizin için doğru boyut ayakkabının stili, ayağınızın şekli ve kendi boyunuzla değişkenlik göstermektedir. Anahtar nokta konforlu hissettiğiniz uzunluktan daha uzun topuklular giymemektir.
  4. Topuklularınızı seçerken topuğun genişliğine önem verin. Yıpranmış ince topuklu ve yıpranmış kalın topuklu ayakkabılar arasında büyük bir acı faktörü farkı vardır. Sizi gerçekten destekleyecek genişlikte topuklu ayakkabılar seçin.
  5. Düzenli olarak ayakkabılarınızı değiştirin. Bu sürekli alışveriş yapmayı sevenler için iyi bir haber. Hafta içerisini aynı topukluya yapışmak yerine farklı topuklularla geçirmek size daha sağlıklı bir tecrübe sağlar.
  6. Her topuklu giydiğinizde mutlaka çorap giyin. Bu topuklu giydiğinizde hissettiğiniz acıyı büyük oranda azaltacaktır.
  7. Keçe ya da jel tabanlar alarak  topuklularınıza takın. Bu adım tüm gün topuklularla yürümenin acısını ciddi derecede düşürür. Sizin için en iyi olanını bulmak için farklı tipte tabanlarla yürüyün.
  8. Başınızı yukarı kaldırın. Başka bir deyişle topuklularla yürürken dik durarak karşıya bakın ve bu şekilde acı riskinizi anında düşürürsünüz.
  9. Vücudunuzu dinleyin.  Vücudunuz size topuklarınız ağrımaya başladığı an uyarı vermeye başlayacaktır.  Bu uyarıları yok saymayın. Ayakkabılarınızı çıkarın, onlara biraz dinlenme süresi verin. Bu ayakkabı çifti ile sürekli acı hissediyorsanız onları dolabınızın bir kenarında emekliye ayırmayı düşünün. Ne de olsa, önce rahatınız!