Yılbaşını Evde Geçirmek İsteyenler İçin Romantik Öneriler

Selten Cankaya

Yılbaşını Evde Geçirmek İsteyenler İçin Romantik Öneriler

Yeni bir yıla girerken en çok sorulan sorulardan birisi de evde mi yoksa dışarda mı yeni yılı karşılayacağımızdır. Yeni yıla sayılı günler kala herkes programını yavaş yavaş netleştirirken kimi sevenleriyle birlikte bir program organize ediyor, kimi ise farklı destinasyonlarda yeni yıl coşkusunu yaşamak istiyor. Alternatiflerden biri ise yeni yılı evde geçirmek ve değişik önerilerle birlikte yeni yıl coşkusunu yaşamak.

İşte yeni yılı evde karşılayacaklar için romantik öneriler:

1. En sevdiğiniz yemekleri yapın

Yeni yılı sevgiliniz veya eşinizle evde başbaşa bir yemekle kutlamak en cazip fikirlerden birisi. Bunun için sevdiğinizin ve sizin favori yemeklerinizden oluşan bir menü oluşturabilirsiniz. Diğer bir fikir ise sevgilinizin en sevdiği yemek kültürüne uygun yeni yemek tariflerine göz atmak. Hatta işi ileriye götürüp gecenin menüsünü birlikte haızrlayarak oldukça eğlenebilirsiniz. Sevgilinizi şaşırtacak olan bu hareket hem yeni tarifler keşfetmenizi sağlayacak hem de aranızdaki bağları güçlendirecek. 

2. Yeni kostümler deneyin

Bu geceye biraz eğlence katmaya ne dersiniz? Değişik kostümler, şapkalar veya kıyafetler alarak bu geceyi farklı klabilirsiniz. Her zamankinden farklı giysilerle oldukça eğlenceli dakikalar geçirebilir ve güzel karelerle bu geceyi ölümsüz kılabilirsiniz. Eğlencenin doruklarına çıkmanızı sağlayacak olan şapka ve kıyafet seçimleriyle aranızdaki bağın da güçlendiğini hissedeceksiniz. 

3. Sevgilinizi çocukluğuna götürecek bir hediye seçin

Sevgilinize yeni yıl gecesi hoşuna gidecek bir armağan vermeniz onun çok hoşuna gidebilir. Yıllar boyunca fanı olduğu grubun eski bir plağı veya en sevdiği yönetmenin tüm filmlerinin DVD'si gibi etkili veya onu geçmişe götürebilecek hediye seçeneklerinden birini yılbaşı gecesi yemekten sonra ona vermek ilişkinizi kuvvetlendirmesinin yanında romantik dakikalar geçirmenizi sağlayabilir. 

4. Birlikte en sevdiğiniz filmi veya konseri izleyin

Yılbaşı gecesi başbaşa harika bir yemek yedikten sonra en sevdiğiniz filmi, konseri veya birlikte seyahat ettiğiniz bir noktada çektiğiniz uzun metraj videoyu izleyerek oldukça romantik dakikalar geçirebilirsiniz. Eski günlerinizi tekrar hatırlayacağınız ve aranızda nostalji rüzgarları estirecek olan bu durum ikinizin de hoşuna gidecek ve romantizm dolu bir gece geçirmenizi sağlayacak. Eşinizin en sevdiği objelerden birini bulup ona hediye etmeniz de bu geceyi eşsiz kılacak detaylardan biri olabilir.