Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Uzun Boylular Nasıl Pantolon Giymeli?

Sema Doğan Uzun Boylular Nasıl Pantolon Giymeli?

Uzun boylular; doğru seçimlerle çok farklı tarzlarda pantolonlar giyebilir ve hoş bir görüntüye sahip olabilirler.
Dar paçalı pantolonlar için ister kot ister resmi tarzda bir pantolon olsun, mutlaka bileğin bir kaç parmak üzerinde bitmelidir. Spor ayakkabı ile giyilen dar kotlar; ayakkabının boğazına kesinlikle değmemeli, ayakkabının içinden çorap görünmemelidir. Kat izi; uzun boyluların giydiği dar paçalı kot pantolonlarda çok daha hoş görünmektedir. Uzun boyluların dar kot seçimlerinde dikkat etmeleri gereken başka bir nokta ise kotun fazla taşlanmış olmamasıdır. Kısa bir tişört ve boyfriend ceket; küçük metalik aksesuarlar ve salaş bir omuz çantası; dar kot pantolonu tamalar.

Resmi şıklıktaki dar pantolonların da bilek kısımları bir kaç parmak yukarıda bitmeli, aksesuarlarla uyumlu renklerde stilettolarla tamamlamalıdırlar. Üst kısımda geniş yakalı bir bluz olabilir. Ön taraftan pantolonun içinde kalmış, arkadan salık bir gömlek giyimi; uzun boyluların şıkığını bozmaz. Bu giyime; küçük lame taşlı yüzükler ve uzun kolyeler eklenebilir. 

İspanyol paça pantolonlar genellikle keten ve canlı renklerde tercih edilmelidirler. Uzun boylular bu tarz pantolonları daha doğru taşıyan bir vücut yapısına sahiptirler. Belden dize kadar dar inip dizden sonra genişleyen bu pantolonları ister topuklu ister düz taban ayakkabılarla çok rahat giyebilirsiniz. Kot gömlekler, renkli tişörtler, ufak aksesuarlar ve yandan askılı açık renk bir çanta; bu görünümü tamamlar.