Uygun Fiyatlı Yılbaşı Ağacı Süsleme Önerileri

Selten Cankaya

Uygun Fiyatlı Yılbaşı Ağacı Süsleme Önerileri

Yeni yıla girmenin en büyük heyecanlarından biri kuşkusuz şehrin her tarafının ışıklarla dolması ve yılbaşı ağacı süslemektir. Her sene Aralık ayında bir ritüel olarak mağazlarda ve şehrin muhtelif yerlerinde süslenen yılbaşı ağaçları evlerde de hoş bir ambiyans yaratıyor. Yeni yılın ve kış mevsiminin habercisi olan yılbaşı ağaçları kış aylarının atmosferini yansıtan en renkli objelerden biri. Yılbaşı coşkusunu evde yaşamak için plastik veya gerçek yılbaşı ağacı seçebilir ve uygun süsleme yöntemleri ile ağacınıza harika bir görüntü verebilirsiniz. 

Yılbaşı ağacı süsleme yöntemleri nelerdir?

Yılbaşı ağacı süslemeden önce ağacın yapısını gözden geçirmelisiniz. Seyrek dal yapısına sahip olan ağaçlar için bol malzeme ve ışık oyunları eklemeniz gerekiyor. Böylece ağacınız daha dolu görünecek ve estetik bir hal alacaktır. Tam tersi olarak sık dallı bir ağaç seçtiğinizde ise süslemeleri daha az tutabilirsiniz. 

Yılbaşı ağacı süslerken iki temel renk seçmeniz daha güzel bir görüntü oluşturur. Özellikle seyrek ağaçlarda her renk skalasını kullanırsanız ağacınız bir süre sonra göz yorucu bir objeye dönüşebilir. Bu nedenle kırmızı veya altın renkte birbiri ile uyumlu süs objeleri ile ağacınızı süsleyebilirsiniz. Ayrıca yılbaşı motifleri içeren yastık, oyuncak hayvan ve noel baba objeleri kullanarak yılbaşı ağacının yarattığı atmosferi tamamlayabilirsiniz. 

Ağacınız büyükse büyük toplar ve yıldızları kullanabilirsiniz. Daha az bütçeyle ağacınızı süslemek için doğadan yararlanabilirsiniz. Doğadan toplayacağınız kurutulmuş yaprak, kurutulmuş çiçek ve kozalaklarla oldukça natürel bir yılbaşı ağacı süsleyebilirsiniz. Evde kendiniz yapacağınız mukavvadan yıldız ve kar tanesi figürlerini kırmızı renge boyayarak yılbaşı ağacınıza yerleştirebilirsiniz. 

Kurutulmuş dalları ufaltıp ağaç diplerine yerleştirerek güzel bir görüntü yakalayabilirsiniz. Aksesuar satan yerlerden bulabileceğiniz uygun fiyatlı kırmızı renkli boncukları misinaya dizerek kendi süsünüzü kendiniz yapabilirsiniz. Yaklaşık bir metre boyundaki boncuk süslemeyi ağacınızın etrafına dolayarak oldukça hoş bir görüntü yaratabilirsiniz. 

Beyaz sprey boya kullanarak ağacınızı tamamen beyaz renge boyayıp daha romantik bir görüntü yakalayabilirsiniz. Beyaz veya kırmızı renk kartonlardan tamamen hayal gücünüze ve zevkinize göre keseceğiniz parçalarla yılbaşı ağacınızı ekonomik bir şekilde süsleyebilir ve yeni yıla merhaba diyebilirsiniz.