Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Makyaj

Transparan Pudra Makyajda Nasıl Kullanılır?

Yıldız İnci Ayağ Transparan Pudra Makyajda Nasıl Kullanılır?

Güzelliğin bir bütün olarak kabul edildiği düşünülse de belli bölgelerdeki kusurlar daha fazla göze batar. Bu bölgelerin güzel görünmesi için daha fazla özen gösterilmesi gerekir. Cilt güzelliği göz önünde olan bölgelerin başında gelir. Cilt tipini iyi tanıyarak uygun ürünler kullanmak ve her zaman alternatif ürünlere açık olmak gerekir.

Transparan pudra makyaj uygulama basamaklarında yakın zamanda adından sıkça bahsettiren bir üründür. Eski dönemlere bakıldığında çok sık kullanılmasa da son dönemde önemi anlaşılmış ve sık kullanılmaya başlanmıştır.

Transparan Pudranın Makyajda Kullanımı

Transparan pudranın öne çıkan özelliği şeffaf olması, dolayısıyla sürüldüğünde belli olmamasıdır. Bu makyaj malzemesi ile cildi kusursuz göstermek mümkündür.

Transparan pudranın kullanımından önce cilt sahip olduğu özelliğe uygun şekilde nemlendirilmelidir. Karma cilt mi, yağlı cilt mi yoksa kuru cilt mi olduğuna karar verilen cilde doğru nemlendirici uygulanmalıdır.

Nemlendirici uygulamasından sonra cilt tipine uygun şekilde fondöten ya da pudra uygulaması yapılmalıdır. Bilindiği üzere yağlı ciltlerde daha çok pudra tercih edilirken kuru ciltlerde fondöten kullanımı önerilir. Bu kurallara uygun şekilde uygulanan makyaj basamaklarından sonra sıra transparan pudraya gelir. Transparan pudranın önerildiği cilt tipleri özellikle karma ciltlerdir. Bunun nedeni cildin bir kısmının neme ihtiyaç duyarken bir kısmının fazla yağdan parlamasıdır. Transparan pudra cildi matlaştırarak bu parlamaları ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Makyaj uygulaması esnasında transparan pudranın en sık uygulanması gereken yerler yağlanmanın en yoğun olduğu alın bölgesi, burnun üstü ve burun kenarları ile göz altlarıdır. Bu bölgelere dikkatli şekilde uygulanan transparan pudra sayesinde cilt yüzeyinde renk dengesizlikleri gözlenmez, aynı zamanda fondöteni sabitlemeye yardımcı olduğu için günün ilerleyen saatlerinde makyaj kalıcılığı da sağlar.

Transparan pudra uygulaması için en uygun makyaj malzemesi büyük fırçalarıdr. Sünger kullanımı, transparan pudranın kalıp gibi sürülmesine neden olabileceği için tavsiye edilmez. Özellikle alın ve burun çevresinde en güvenilir malzeme büyük fırçalardır.

Bu pudra fondötenin üzerine uygulandığı için sürülme aşamasında olabildiğince nazik hareket edilmeli, fondöten bozulmamalıdır.

Pudranın ciltten nasıl temizlenebileceği hakkında bilgileri Pudra Nasıl Temizlenir? yazımızda bulabilirsiniz.