Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Topuklu Ayakkabılar ile Nasıl Yürünür?

Tayfun Kara Topuklu Ayakkabılar ile Nasıl Yürünür?

Topuklu ayakkabılar her zaman sağlıklı yada konforlu olmayabilir. Favoriniz olan seksi ayakkabılarınızla spor yaparken işinizi daha kolaylaştırabileceğiniz yöntemler mevcuttur. Burada sadece bir topuklu ayakkabı ile profesyonel gibi yürümeyi değil ayrıca yürürken daha uzun görünmek için hazırlayıcı bazı adımları da öğreneceksiniz.

  1. Kedi topuk olarak bilinen daha geniş ve ufak topuklu ayakkabılarla pratik yaparak başlayın. Çok az bir zorluğu vardır fakat düz ayakkabı, parmak arası terlik ya da yalın ayak gezme dışında diğer tip ayakkabılarda amatörseniz en azından topuklu giymenin nasıl bir his olduğunu anlarsınız.
  2. Kedi topuk ayakkabılara alıştıktan sonra 5 cm topuklu dolgu topuk ayakkabılara geçin. Ayakkabının dolgulu kısmı normal topuklu ayakkabılara göre daha sıkıdır böylece daha iyi yürüyebilirsiniz ve sağa sola daha az yalpalarsınız.
  3. Favori ayakkabı mağazanızı ziyaret ederek farklı topuklu ayakkabıları deneyin. Hareket ederken en çok etki absorbe edenini ve konforlu olanını seçin. Başlangıç için iyi bir çift seçimi 7 cm’lik topuğa sahip olan ayakkabılardır.
  4. Adım atarken topuklu ayakkabılar adımınızı kısıtlıyormuş gibi küçük adımlar atın. Ayak parmaklarınızdan önce topuklarınızla basın. Krampı önlemek için bacaklarınızı olabildiğince serbest bırak. Daha etkili bir duruş için dizlerin kırılmasını minimuma indirin.
  5. Düz durun, ayağınızı karşıyı gösterir şekilde tutun, çenenizi kaldırın ve dengenizi sağlamak için ellerinizi yavaşça sallayın. Unutmayın, bu işin anahtarı özgüvendir!