Televizyon Koltuğu Nasıl Seçilir?

Gökçen Çetin Televizyon Koltuğu Nasıl Seçilir?

Televizyon koltuğu konum olarak televizyonun tam karşısında bulunan genellikle tek oturma alanlı konforlu mobilyalardır. Farklı model ve tarzlarda televizyon koltuğu bulmak mümkündür. Televizyon koltuğu seçerken bazı kriterler vardır ki bunların bilinmesi dekoratif olarak uyumlu, dayanıklı ve konforlu bir koltuk için önemlidir. 

Televizyon koltuğu seçilirken dikkat edilmesi gereken ilk nokta konforlu olup olmadığıdır. Her şeyden önce televizyon koltuğu açılır kapanır yapıda olmalı böylece ayakları uzatabilmek için alternatif özellikler sunabilmelidir. Kendine bağlı bazalı alternatif bir sistemi bulunmasa bile tekli koltuğa uyumlu bir puf kullanımı da ihtiyaçların karşılanabilmesi adına oldukça kullanışlı ve rahat olacaktır. Pamuklu dokudan yumuşak minderlere sahip olması da konforu arttırıcı bir diğer önemli etkendir. Televizyon karşısında saatler geçirilse bile böylesine rahat ve yumuşak bir koltukta bu durum kişiye rahatsızlık vermeyecektir.

Televizyon koltuğu seçilirken doku yüzeyinin silinebilir veya kolay temizlenebilir olması da önemlidir. Televizyon izlerken atıştırmalık alınan yemekler veya içecekler her an dökülme riskiyle karşı karşıyadır. Bu durumda televizyon koltuk dokusunun leke tutmayan bir özelliğe de sahip olması önemlidir.

Ayrıca televizyon koltuğu bile olsa oda içerisindeki dekorasyona rengi ve tarzıyla uyum sağlamalıdır. Böylece şık ve özenli bir görünüm elde edilebilir.