Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Taytla Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Yıldız İnci Ayağ Taytla Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Günlük yaşamın rahatlığını yansıtan kıyafetlerinden olan taytlar hemen her yerde karşınıza çıkmaktadır. Sadece yaz aylarında değil kara kışta bile rahatça giyebileceğiniz taytlarla istediğiniz mekanda özgürlüğü yakalayabilirsiniz. Rahatlığın sembolü olarak moda akımına adım atmış olsa da zamanla  taytlarda taş, pul, işleme gibi detaylara yer verilerek daha şık mekanlar için dönüştürülmüştür.

Taytlarla giyebileceğiniz ayakkabılar hangileridir?

Taytlar, aslında bir genellemeye tabi tutulmadan daha çok kombinasyona uygun şekilde değerlendirilmelidir. Çünkü detayları olan ya da deri bir taytı farklı ayakkabıyla, kot renginde spor bir taytı başka spor ayakkabıyla kombinleyebilirsiniz.

Taytınızı alışverişe giderken ya da parka dolaşmaya çıkacağınız bir gün giyecekseniz detayları olmayan, daha sade bir tayt modeli seçerek işe başlamalısnız. Böyle bir taytı da mevsime uygun spor çizgilere sahip bir ayakkabıyla tamamlayabilirsiniz. Örneğin sonbahar ya da ilkbahar gibi geçiş mevsimlerindeyseniz taytınızı kolej tarzı ayakkabılarla kombine edebilirsiniz. Kolej tarzı ayakkabıların özelliği modelini tek renkte daha net belli etmesidir. Bu nedenle bu tip bir ayakkabı kullanacaksanız fazla ayrıntılı bir model değil daha sade ve net çizgileri olan bir model tercih edin.

Beaz ayakkanılar her durumda taytların altına “cuk” oturur. Özellikle renkli olanlar güneşli günlere çok güzel eşlik edebilir.

Taytınız düz renkse bu taytı çok cici renkli ya da desenli bez ayakkabılarla tamamlamanız mümkün. Rengarenk, çiçekli ayakkabılar samimi, sevimli ve sıcak bir görüntü oluşturmanızı sağlar.

Çiçekli ayakkabıların bir avantajı da her renk taytla kolayca kombinlenebilmesidir. Dikkat etmeniz gereken tek ayrıntı çiçekli ayakkabılarla tamamlayacağınız taytınızın spor çizgileri olmasıdır.

Kışlık taytınız için ayakkabı seçecekseniz işe, kışa özel spor ayakkabılardan başlayabilirsiniz. Kalın tabanlı bir spor ayakkabıyla günlük kullanımda rahatlığı yakalamanız mümükündür.

Detaylara sahip bir taytı bootie kullanarak tamamlayabilirsiniz. Örneğin siyah deri bir tayt yine siyah bir bootie sayesinde oldukça şık bir fotoğraf oluşturur.

Taytların altına uzun çizme modası artık kalmadı. Bu kombinasyondan uzak durmanızda fayda var.