Tabure Nasıl Seçilir?

Oğuzhan Telli
Tabure Nasıl Seçilir?Tabure Nasıl Seçilir?

Küçük alanların vazgeçilmez eşyalarından olan tabure nasıl seçilir, alandan tasarruf etmek için neler yapılmalıdır? İşte cevabı.

Tabure genellikle küçük alanlarda yer kaplamaması sebebi ile kullanılan, doğru kullanılırsa dekoratif bir görüntü de katan bir eşyadır. Tabure seçerken öncelikle kullanacağınız alana göre seçim yapmalısınız. Örneğin tabureyi masanın yanında kullanacaksanız tabure boyu ile masa boyu arasında çok büyük bir fark olmamalıdır. Bunun için masa boyunuzun çok altında kalmayacak şekilde tabure seçmelisiniz. Tabureler farklı malzemelerden üretilir. Bunlar plastik, ahşap, metaldir. Tabure seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri kullanımının nasıl olacağıdır.

Ahşap Tabure: Genellikle ahşap masa ile birlikte kullanılır. Doğa ile iç içe olan evlerde dekoratif bir görüntü katar. Plastik ve metal taburelere göre daha doğal olan bu taburelerin kullanım süresi diğerlerine oranla fazladır.

Plastik Tabure: En çok tercih edilen tabure türüdür. Diğer tabure türlerine oranla daha dayanıksız olup çabuk kırılabilir. Fakat fiyat olarak daha uygun fiyatlıdır. Sık kullanım olmayacaksa tercih edilebilir. Plastik taburelerin kalın olarak üretilen çocuk oyun ve boyama masası tabureleri de vardır. Bu tabureler çocuk odasında kullanışlı ve dekoratif bir üründür.

Metal Tabureler: Gövdesi metalden üretilen bu tabureler dayanıklıdır. Üstü plastik ile kaplanarak bar ve fast food restoranlarında kullanılır. Bunun dışında ev için üretilen çeşitleri de vardır. Katlanabilir özellikli yapılan gövdesi metal tabureler bu özellikleri sayesinde kamplarda tercih edilmektedir.