Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Stiletto Ne İle Giyilir?

Gökçen Çetin Stiletto Ne İle Giyilir?

Stiletto sivri burnu ve de ince yüksek topuklarıyla hem klasik bir tarz hem de modern bir görünümü bir arada yansıtmaktadır. Kadınlara zarafet katan bu ayakkabılar için son dönemin moda parçaları demek doğru olacaktır. Bu yüzden her kadının dolabında en az bir çift stiletto bulunması önerilir. Her mekanda yaratıcı ve zarif kombinler ile keyifle giyilecek olan stilettolar şık görünmek için adeta birebirdir. Ayrıca her ne kadar giyilmesi oldukça zor ayakkabılardan biri olsa da asil ve havalı bir görünüm için stiletto vazgeçilmez bir seçimdir. Peki, stiletto ayakkabılar nasıl giyilir?

Stiletto denince akla ilk gelen kombin kalem etekler ile olandır. Resmi iş günlerinin, büyük toplantıların ya da özel günlerin eteği olan kalem etekler stiletto ile daha dişi ve gösterişli bir hava katacaktır. Özellikle açık renk krem, bej gibi renklerden kalem eteklere ister kırmızı, yeşil gibi canlı renkler ile hareket katılabilir ister siyah, krem gibi sade renkler ile uyum sağlanabilir. Üstüne ise beyaz renklerde dar bir bluz ya da gömlek oldukça asil ve zarif  bir görünüm kazandıracaktır.

Stilettoların dar pantolonlar ile giyilmesi de mümkündür. Ancak burada dar paça pantolonların bilekten biraz daha yukarda bitiyor olması bacak boyunun daha uzun durmasını sağlayacaktır. Yine üstüne düzgün dikişlere sahip koton bir gömlek ya da salaş bir bluz ile farklı ve etkili tarzlar yaratılabilir.

Stilettoların bugün çoğunlukla boy friend jeansler ile kombin yapıldığı da görülmektedir. Sportif bir şıklık yaratan bu tarz son yılların modası olarak oldukça tercih edilmektedir. Maskülen bir hava katan boy friend jeanslere dişi bir görünüm kazandıran stilettolar salaş bluzler ile kombin edilebilir.

Stilettoların bir diğer tamamlayıcı parçası ise elbiselerdir. Diz üstünde kısa elbiseler, balon etekli modeller ya da desenli bahar elbiseleri stilettolar ile daha çarpıcı bir hava yaratacaktır. Böyle bir kombinde renk renk takılardan aksesuarlar tercih edilmesi önerilir.