Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Spor Ceketin Altına Ne Giyilir?

Selten Cankaya
Spor Ceketin Altına Ne Giyilir?

Spor ceketler, giyene modern ve stil sahibi bir hava katmasının yanında, değişik parçalarla da kombinleme imkanı sunar. Kadın erkek farketmeden giyilen spor ceketler, genç bir görünümün kilit parçalarından biridir. Aynı zamanda çabasız şıklığın da en önemli parçalarından olan spor ceketler, yanlış kombinlendiğinde ise kişinin şıklığına gölge düşürür.

Spor Ceketin Altına Ne Giyilir?

Spor blazerler, doğru seçildiğinde giyenin belini ince gösterir. Kilolu kişileri ince gösteren blazer ve spor ceketler aynı zamanda cazibeli parçalardandır. Haftasonları da rahatlıkla kıyafetlere şıklık katan spor ceketler, davetlerde kurtarıcı parçaların başında gelir. Omuzları olduğundan geniş gösteren blazer ceketler, özellikle erkeklerin çok şık tercih ettiği spor ceketlere örnektir.

Erkeklerde blazer şeklinde tercih edilen spor ceketin altına en temel parça, dar kesimli bir jean olacaktır. Giyeni albenili ve modern gösteren bu kombin, beyaz veya mavi bir gömlekle tamamlanabilir. Dar chino pantolonlar da blazer veya spor ceketlerin altına tercih edilebilmektedir. Siyah, beyaz, lacivert veya devetüyü renklerinde kullanılan blazer ceketler altına uygun renk tonlarında ince kumaş şortlar da, yaz aylarında erkekleri şık gösteren kombinlerdendir.

Kadınlarda ise blazer ceketler her zaman elegan bir hava yaratır. Siyah bir blazer ceket altına giyilen siyah bir pantolon ve beyaz gömlek resmi davet ve açılışlarda hoş ve modern duracaktır. Siyah dar etekler de görüntüye cazibe katar. Açık renklerde tercih edilen blazer ceketlerle ise, yine açık tonlarda seçilen kumaş pantolonlar da yaz aylarında modern bir hava yaratır. Ayrıca spor ceket altına giyilen jean ise giyene modern ve sofisitke bir hava katacaktır.

Yaz aylarında ise spor mini eteklerle veya volanlı eteklerle tercih edilen spor ceketler, arkadaş toplantılarında veya buluşmalarda kişinin taze ve genç görüntüsünü destekleyecektir. Yaz akşamlarında ise kumaş şortlarla spor ceketleri kombinlemek şık duracaktır. Beyaz spor ceketler, tişört ve beyaz pantolonlarla giyildiğinde oldukça çekici ve havalı bir stil oluşturacaktır. Aynı şekilde son zamanlarda moda olan bomber ceketler de, uygun renkli jeanlerle çok genç ve modern bir görüntü oluşmasını sağlar.