Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Siyah Nasıl Kombinlenir?

Canan Umut
Siyah Nasıl Kombinlenir?

Renklerin içerisinde en asil olan siyah kıyafetlerin vazgeçilmez renklerindendir. Her kadının dolabında kurtarıcı olarak siyah elbise bulunur. Siyah her renk ve desenle kolayca uyum sağlar. Bu nedenle kombin yaratmada adeta sınırsız seçenek oluşturabilir. Böylece hoş bir görüntü yakalama imkanı elde edilir.

Siyah elbiseler için 6 püf nokta:

  • Tamamen siyah bir kombin yapılabilir. Siyah bir elbisenin altına, siyah stiletto, siyah ince çorap ve siyah küçük bir çanta tercih edilebilir. Bu kombin siyah oje ve kırmızı rujla tamamlanabilir. Tek renk taşlı takılar da bu kombine ayrı hava katacaktır. Bu kombinle siyahın asaleti yansıtılabilir.
  • Nude ayakkabılar ile yapılan kombin sayesinde bacaklar daha uzun görünebilir. Nude (ten) renkli topuklu ayakkabılar bunun için yeterli olacaktır. Ten rengi vücudun doğal rengine yakın olduğu için ilk bakışta bacakların daha uzun algılanmasına yardımcı olur. Bu kombin siyah bir elbise, dore aksesuar ve çantayla tamamlanabilir. Böylece siyah, dore ve ten renginin sade şıklığı elde edilebilir. Bu kombinde saçların topuz olarak kullanılması tercih edilebilir. Tepeden at kuyruğu ile toplanan saç ile daha uzun bir görünüm elde edilir.
  • Siyah renginin sadeliğinden yararlanmak çok kolaydır. Her renkle kolayca uyum gösterebilir. Bundan yararlanarak kombin seçimlerinde özellikle ayakkabıda zıt renkler tercih edilebilir. Mavi, pembe, turkuaz, sarı gibi akla gelebilecek birçok renk çeşidi tercihler arasında olabilir. Böylece tüm dikkat ayakkabı üzerinde toplanabilir, renkli ve şirin bir görünüm elde edilebilir. Bu kombin seçimde dikkat edilmesi gereken siyah elbisenin düz ve desensiz olmasıdır. Bunu yanında kullanılacak aksesuarların da siyah renkte küçük takılar olmasına özen gösterilmelidir.
  • Siyah elbiseye ek olarak kullanılan aksesuarlarla şık görünüm elde edilebilir. Bu kombinlerde bir tane yıldır parça seçilmelidir. Siyah düz bir elbisenin üzerine alınacak kırmızı deri ceket, topuklu dar çizmelerle bambaşka bir görünüme ulaşacaktır. Ya da farklı renkte şapka, eldivenle siyah sade elbiseye renk katılabilir. Bu kombinlerde dikkat edilmesi gereken siyahın yanında genellikle sadece bir renk daha kullanılmasıdır. Kombine katılacak farklı renkler gözleri yormaya yol açabilir.

Siyah elbise herkesin kombin yapabileceği kurtarıcı bir renktir. Bu tür birkaç basit dokunuşla şık bir görünüm elde etmek oldukça kolaydır.