Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Siyah Mini Elbiseler Nasıl Kombinlenir?

Yıldız İnci Ayağ Siyah Mini Elbiseler Nasıl Kombinlenir?

Asaletin rengi olan siyah gardıropların modası hiç geçmeyen renklerindendir. Bu nedenle her kadının dolabında siyah bir elbise, bir etek ya da bluz bulmak çok normaldir. Davetlerin kurtarıcısı olan siyah renkli kıyafetler aynı zamanda diğer renklerle kolayca kombinlenir.

Siyah mini bir elbise şık olunması gereken mekanlarda doğru parçalarla giyildiğinde kişiyi zarif gösterecektir. Önemli olan siyah mini elbisenin göz alıcılığını bozmayan kombin detaylarını yakalayabilmektir.

Siyah Mini Elbise Neyle Giyilmeli?

Siyah mini formdaki bir elbise ofiste, davette ya da daha sıradan gündelik mekanlarda giyilebilir. Aşırıya kaçmayan bir görüntü için bu elbise yine aynı renkte ve siyah deri topuklu ayakkabılarla tamamlanabilir. Fazla uzun görünmekten rahatsız olanlar için siyah deri babetler de aynı işi görecektir. Ayakkabıyla aynı dokuda siyah bir çanta uyumu yakalamaya yardımcı olur. Bu kombin, küşük, şık inci küpelerle ya da küçük pırıltılı küperlerle süslenmelidir.

Siyah mini bir elbise giyerek çarpıcı bir görüntü yakalamak için bu elbiseyi siyahın sadeliğinden sıyırmak gerekir. Bunun için renkli aksesuarlar ve renkli bir ayakkabı kullanılabilir. Bronz, metal ya da altın renklerinde topuklu bir ayakkabı seçilebileceği gibi fuşya, mor, turkuaz gibi farklı renklerde topuklu ayakkabılarla farklı bir tarz oluşturulabilir. Seçilen ayakkabı rengiyle uyumlu farklı tasarım aksesuarlarla kombin tamamlanabilir.

Siyah elbisenin şık bir ortamda kullanılacağı zamanlarda dar kesim, vücut hatlarını belli eden bir model ön planda tutulmalıdır. Fazla ayrıntısı olmayan siyah mini elbise daha zarif durur. Bu tarzın altına stiletto formunda ayakkabılar tercih edilmelidir. Özel mekanlarda, yemeklerde kullanılacak olan bu kombinle altın rengindeki takılar kullanılabilir. Büyük kolyeler, ağır küpeler ya da kalın bileklikler siyah elbisenin taşıyabileceği takılardır. Potföy çantalar da mini siyah elbiselerle uyumlu çanta modelleri arasındadır. 

Siyah elbiseyi hareketlendirmek için neler yapılması gerektiğini Siyah Elbise Nasıl Hareketlendirilir? yazısından okuyabilirsiniz.