Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Makyaj

Siyah Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Yıldız İnci Ayağ Siyah Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyajda gözleri ön plana çıkararak vurgulamanın, cazibeli bakışlar yaratmanın en etkili yolu siyah göz makyajı tercih etmektir. Siyah rengin gözleri ve bakışları vurgulaması asıl etkiyi oluşturan faktördür. Buna ek olarak siyah renkle yapılan makyaj, puslu ve gizemli bir hava yaratır.

Siyah Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Cilt temizliği yapılarak cilt makyaja hazır hale getirilir. Daha sonra cilt tipine uygun bir nemlendirici ile nemlendirme işlemi yapılır.

Siyah göz makyajında dikkatler gözler üzerinde olacağı için kullanılacak diğer tüm malzemelerin minimum düzeyde tutulması gerekir. Makyaj zemini için mat bir fondöten uygulaması yapılır. Fondötenin tüm yüzeye yayılması sağlanmalıdır. Bu sayede renk eşitsizlikleri de ortadan kalkmış olur. Fondötenin üzerine uygulanacak transparan pudra ile cilt zemini kusursuz şekilde tamamlanır.

Göz makyajına başlarken göz altındaki koyuluklar bir miktar aydınlatıcı ve kapatıcı karıştırılarak kamufle edilir. Sonrasında siyah göz kalemi kullanmak yoluyla alt kirpik diplerine bir hat çekilir. Ancak bu hattın olabildiğince ince olması gerekir. Alt kirpik diplerine uygulanan hattın aynısı üst kirpiklere de uygulanır. Ancak bu hat, alta çekilen hattan biraz daha kalın olmalıdır.

Bu aşamadan sonra siyah göz farının uygulanmasına geçilir. Siyah göz farı sert olmayan hareketlerle göz kapaklarının bütününe yayılır. Kaş kemiğinin hizasına kadar siyah far dağıtılır. Bakışların daha etkili olması için siyah far, göz pınarının başladığı yere daha az, gözün dış kısmına ise daha yoğun olarak uygulanır.

Gece kullanılacak bir makyaj olduğu için eyeliner kullanımı gözleri daha çarpıcı hale getirir. Far uygulamasından sonra üst kirpiklerin diplerine eyeliner sürülür. Bu malzemeyi uygularken tek seferde çekmek önemlidir. Aksi halde çekilen hat çok kalın ve dengesiz olur. Son basamak olan maskara sürülmesi ile gözler tamamlanır.

Bu makyajı tamamlayacak olan allık rengi parlak olmayan şeftali ya da mat allıklardır. Son basamak olan ruj için parlatıcı tercih edilerek gözler vurgulanmış olur.

Gece makyajı hakkında daha fazla bilgi için Gece Makyajı Nasıl Yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.