Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Siyah Eteğin Üstüne Ne Giyilir?

Selten Cankaya
Siyah Eteğin Üstüne Ne Giyilir?

Siyah etek, zamansız oluşu ve her parça ile rahatça kombinlenebilmesi açısından kolay bir modeldir. Yaratılmak istenilen tarza bağlı olarak çok farklı parçalarla birlikte siyah etek kullanılabilir. Bunun yanında siyah, diğer tonlarla en kolay birleştirilen renklerden birisidir. İster uzun ister kısa olsun, siyah etek gardroplardaki en kullanışlı parçaların başında yer alır. Her yaştan ve her tarzdan kadına yakışan siyah etek, kilit parçalardan birisidir.

Siyah Eteğin Üstüne Ne Giyilir?

  • Yaz ve kış aylarında değişik tarzda kumaşlardan oluşan siyah etekler, çok değişik biçimlerde kullanılabilir. Yazın renkli askılı bir bluz ve siyah - beyaz bir büstiyerle kombinlenen siyah etek, partilerde ve kokteyllerde hoş bir seçim olacaktır. Yine desenli ve baskılı bir siyah eteğin üzerinde bütünlük yaratmak için giyilen siyah askılı bir bluz veya büstiyer de desenli eteğin havasını tamamlar ve şık sandaletlerle zarif bir kokteyl kıyafeti haline dönüşebilir.
  • Beyaz ipek bir gömlek veya pastel tonlarda bir gömlekle kombinlenen siyah düz etek ise, iş görüşmeleri ve toplantılarda uygun bir görüntü oluşturacaktır. Bu kombinin üzerine alınan siyah blazer bir ceket, siyah topuklu ayakkabı ve inci küpeler de klasik bir görüntüyü tamamlar.
  • Bunun yanında siyah opak çoraplar ve ince boğazlı kazaklarla da modern bir görüntü oluşturulur. Renkli ve desenli kazaklar seçilecekse etek düz ve desensiz olmalıdır. Şık bodyler de siyah eteği tamamlar.
  • Uzun siyah etekler ise kişiye daha şık ve havalı bir görüntü katacaktır. Kış aylarında postal, salaş hırka ve bodylerle kombinlenen ve bohem bir hava yaratılan siyah etekler, yaz aylarında ise tişört ve sandaletlerle tamamlanabilir.
  • Bahar aylarında siyah mini etekler trençkotlarla stil sahibi bir havaya bürünebilir. Bej trençkot, siyah boğazlı kazak ve opak çoraplarla tamamlanan bu kombin, kalabalıklar arasında göze çarpan zarif bir stilin anahtarıdır.
  • Sıradışı ve spor bir görüntü yaratılmak isetnirse siyah kısa kloş etekler, sweatshirt ve baskılı tişörtlerle kombinlenebilir. Spor ayakkabı ve sneakerlar bu görüntüye eşlik eder.
  • Asi ve punk bir stil yaratmak için siyah kısa botlarla kombinlenen siyah dar etekler, balıkçı yaka siyah kazak ve deri ceketlerle bu tarzın ışığını yansıtacaktır.