Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Siyah Elbise Nasıl Hareketlendirilir?

Engin İnce
Siyah Elbise Nasıl Hareketlendirilir?

Siyah, hemen hemen her kadının dolabındaki vazgeçilmez renkler arasında yer alır. Siyah elbise, siyah gömlek, siyah etek… Bu listeyi uzatmak mümkündür. Siyah olan her bir parça, rahat kullanım alanına sahiptir. Siyahla şık da olabilir, spor da görünebilirsiniz. Davetlerde, balolarda, resepsiyon yemeklerinde, sporda, hatta cenazede bile sıkça giyilen renk olan siyah, elbise olarak tercih edildiğinde nasıl kullanılmalıdır ve nasıl hareketlendirilmelidir?

Öncelikle siyah elbiseyi, nereye giderken giyeceğiniz önemli. Eğer özel bir davete gidiyorsanız tamamen simsiyah olmaktansa biraz renklenmekte yarar vardır. Ama renklerin dozunu kaçırmamak şartıyla… Siyah elbisenizi, çantanız ve ayakkabılarınızla renklendirebilirsiniz. Örneğin pudra rengini tercih edebilir ya da seçiminizi turkuazdan yana yapabilirsiniz.

Aksesuarlarla da renklenebilecek olan siyah elbiselere, civciv sarısının çok yakışacağını söyleyebiliriz. Kırmızı, beyaz, metalik gri de siyah elbiseyi hareketlendirmek için tercih edilebilecek renkler arasında.

Ayrıca ipek ya da tül fularlar, renkli desenleriyle siyah elbiselere farklı bir hava katmaya yardımcı olabilir. İnce bir kemer de kullanabilir, hatta elbisenin tarzına ve gideceğiniz yerin konseptine uygunsa şallardan bile kemer yapabilirsiniz.

Bir de tabii halhal detayı var. Renkli iplerle örülmüş halhalı, sandalet ya da terliklerle tamamlayıp siyah elbisenize bohem bir hava katabilirsiniz. Renkli bileklikler, yüzükler ve uzunlu kısalı kolyelerle de zengin ve renkli görünebilir, siyah elbisenin durağanlığını hareketlendirebilirsiniz.

Ayrıca kısa hırkalar ya da ceketlerle de kullanılabilecek olan siyah elbiseler, giysinin tarzına göre kovboy çizmeleriyle de hareket kazanabilir. Ama kovboy çizmesi giyecekseniz elbisenizin bol ve rahat bir kesimde, ve mutlaka dizinizin altında olması gerekir. Dizinizin üstündeki mini siyah elbisenizi de sandaletler, babetler ya da kış aylarındaysanız uzun çizmelerle kullanabilirsiniz. Hatta bilekteki topuklu botlar da mini siyah elbiseyi hareketlendirmek için bire birdir. Kovboy çizmelerinde krem rengini tercih edebilir, bilekteki botlarda da bordo, mavi, yeşili tercih edebilirsiniz.

Hatta kış aylarında siyah bir elbiseyi kabanla, montla ya da trençkotla da hareketlendirmek mümkündür. Kırmızı bir kaban, mint yeşili bir trençkot ya da mavi tonlarında bir montla da siyah elbisenize ruh katabilirsiniz.