Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Şık Hanımefendi Olmanın Sırrı

Tayfun Kara Şık Hanımefendi Olmanın Sırrı

Tıpkı eski zamanların başarılı hanımları gibi onlarda birçok hayran kalınası özelliğe sahiptir: kapsamlı bir eğitim, kültür sevgisi, ses tonu hakimiyeti ve nezaketle yoğurulmuş bir ahlak anlayışı. Şıklık burnu havada olmak anlamına gelmez, ancak farklı, özel ve onurlu demektir.

  1. Özgüven, şükran ve memnuniyet ile hareket edin. Kişinin kendini kabul etmesi, hayata açık bir şükran duymaya ilk adımdır.
  2. Onurlu ve şık giyinin. Bu, kendinize yakışan ve kaliteli kıyafetler tercih etmeniz anlamına gelir; akıllı kadın sayısına göre değil, kalitesine göre alışveriş yapar, bu da polyester değil ipek ve keten anlamına gelir.
  3. Okuyarak, yeni şeyler deneyimleyerek ve mantıklı tartışmalar yaparak ufkunuzu genişletin. Çok okuyan insanlar ortalamaya göre daha iyi konuşma yeteneğine sahip olur ve kendilerini daha iyi ifade edebilirler.
  4. Tonlama yaparak konuşma becerinizi geliştirin. Toplum içerisinde bağırmak, kahkaha ya da çığlık atmak çirkin bir davranıştır, bu nedenler bunlardan sakınmayı öğrenin.
  5. Daima en iyi terbiyenizi takının. Terbiyenizi hiçbir zaman bir kenara bırakmamalısınız. Herkese, hatta size hiçbir şekilde yardımı dokumayacak kişilere bile olabilecek en nazik şekilde davranın.
  6. Çevrenizi kendiniz gibi zarif ve şık insanlarla doldurun ve böyle olmayan kişilerle geçirdiğiniz zamanı en aza indirin. Kısa bir süre sonra zaten bu kişiler ile uyumlu olmadığınız belli olacaktır.