Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Şık Giyinmenin Sırları

Tayfun Kara Şık Giyinmenin Sırları

Şık giyinmek kolaydır. Tek yapmanız gereken ne giyeceğinizi seçerken bir elin parmaklarını doldurmayacak birkaç temel kuralı aklınızda bulundurmak. Şık giyindiğinizde, iş yerinde daha çok ciddiye alınır ve kendinizi çevrenize olabilecek en iyi şekilde sunduğunuz için kendinizden daha emin hissedersiniz.

  1. Siyah giyin. Şık olmaya çalışırken seçeceğiniz en güvenli renk siyahtır. İster takım elbise, ister pantolon, isterse de bir gece elbisesi olsun renge karar veremiyorsanız siyah alın.
  2. Çok açık şeyler giymeyin. Eğer şık olmaya çalışıyorsanız, çok fazla degaje veren bir kıyafet satın almayın. Şık bir görünüm elde edebilmek için, göze çarpan ve açık saçık bir şeyler yerine daha sade bir kıyafet tercih etmelisiniz.
  3. Çok kısa etek veya elbiseler giymeyin. Yine, şık olabilmek için biraz muhafazakar olmanız gerekir. Bu, yerleri süpüren bir elbise giymeniz gerektiği anlamına gelmez, ancak verdiğiniz dekoltenin içinde rahat edebileceğinizden emin olun.
  4. Basit ve sade mücevherler kullanın. Şık görünebilmek için, boncuklu ve fazla takı kullanmayın. Aksine, kıyafetinizi tamamlayacak birkaç parça bir şey seçerek görüntünüzü abartmamaya çalışın.