Şifonyer Nerede Kullanılır?

Yıldız İnci Ayağ Şifonyer Nerede Kullanılır?

Eviniz ister büyük olsun ister küçük olsun bazı eşyaları depolamak için belli yerlere ihtiyaç duyarsınız. Kocaman salonlarınızın ya da yatak odalarınızın olması tabiki güzeldir ama eşyalarınızı koyacak yer arayıp duruyorsanız birkaç küçük kurtarıcıya ihtiyacınız var demektir. Evde depolamak istediğiniz  eşyalar arasında sayabileceğimiz el ya da banyo havluları, çarşaflar, iç çamaşırları, çoraplar, ya da mevsimi olmayan kıyafetler gelir. Yaz mevsiminde kışlık kıyafetleri, kış mevsiminde de yazlık kıyafetleri koyacak yer bulmakta zorlanıyor olabilirsiniz.

Gardroplar evdeki tüm dağınıklığı toplamak için yeterli depolama alanlarını sizin için sunamaz. Oldukça büyük ebatlara sahip olmalarına rağmen yeterli çeşitliliği sunamamalarıdır. Bu nedenle sorun boyutuna gelmeden farklı alternatifler üretmeniz gerekir. İşte bu noktada şifoniyerler devreye girer.

Şifoniyerlerin kullanım amacı:

Şifoniyerleri ev ortamında en çok fazla ya da kullanılmayan eşyaları depolamak için tercih ederiz. En sık kullanılan yerleri ise yatak odası olarak kullanılan odalardır. Yatak odası takımlarında en az bir şifoniyer bulunur. Çocuk odası takımlarında da yine bir şifoniyer bulunur. Şifoniyerler takımlarda bulunmasına rağmen kişiye özgü tercihlere açıktır. Yani takımı alırken istediğiniz parçayı alabilir, isterseniz de almazsınız. Ancak şifoniyerler her zaman tercih edilen parçaların başında gelmektedir.

Şifoniyerler farklı ebatlara sahiptir. Bu, biraz da kişisel kullanım sunan bu mobilyaların sunduğu konforu beğenmenize bağlıdır. Şöyle ki bazıları şifoniyer çekmecelerini sayıca fazla ve çekmecelerini sığ isterken kimileri çekmecelerinin sayısını az ama derin olmasını ister. Eğer saklayacağınız havlu, nevresim takımı gibi parçalarınız sayıca fazlaysa derin çekmeeler daha çok işinize yarar. Buna rağmen az sayıda havlu, nevresim takımı, çamaşır gibi parçalarınız varsa sığ ama sayıca fazla çekmeceler işinizi görür. Böylece her şey kendi benzerleriyle çekmecelenmiş ve kaldırılmış olur. Aradığınızda da kolayca bulursunuz.

Şifoniyerleri sadece yatak odalarında kullanmak zorunda değilsiniz. Biraz farklı tasarlanmış bir şifoniyer modeli seçerek bunu koridorda ya da terasta rahatça kullanabilirsiniz. Bu alanlarda şifoniyeri masa gibi kullanarak üstüne hoş çiçekler koyabileceğiniz vazolar yerleştirebilirsiniz.