Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Şifon Gömlek Nasıl Kombinlenir?

Özge Erdoğdu

Şifon Gömlek Nasıl Kombinlenir?

Dokusu oldukça ince kumaştan yapılmış farklı model ve renklere sahip olabilen şifon gömlekler şık bir gömlek türüdür. Gerek duruş gerek tarzıyla daha çok klasik yapıdadır. Genellikle özel günlerde tercih edilse de doğru kombinlendiğinde daha spor bir görünüm elde edilebilir.

Kombin Önerileri

Resmi bir yere gidildiğinde tercih edilebilecek kıyafetler arasındadır. Şifon gömlek doğru kombinlendiğinde hem şık hem de zarif bir görünüm elde edilir. Genellikle siyah, beyaz, kırık beyaz renkleri tercih edilmekle birlikte siyah şifon gömlek klasik severler için doğru tercih olabilir.

Gece dışarı çıkıldığında şifon gömleğin içine giyilecek büstiyer ya da siyah iç çamaşırı ile birlikte deri etek, mumlu pantolon ya da deri pantolon kombini şık ve zarif görünmek isteyenlerin tercihi olabilir. Bu kombin topuklu ayakkabı ile tamamlanabilir.

Günlük kullanımda çiçek desenli ya da açık renk şifon gömlek seçimi daha uygundur. Kot pantolon ya da kot şort ile birlikte babet giyildiğinde hem şık hem spor bir görünüm elde edilebilir. Şifon gömlekler iç gösterdiği için günlük kullanımda gerekirse gömleğin içine aynı renk askılı bir bluz veya straplez giyilebilir.

Şifon gömlek yapısı itibariyle bol kesim olduğu için genellikle altına giyilen pantolonun içine tamamı ya da ön kısmı sokularak kullanılır. Bu tarz kombinler yapılırken mutlaka kemer tercih edilmelidir. Şifon gömlek altına giyilen pantolon ya da etek dar kesim olursa vücuda daha iyi oturur ve daha zarif bir görünüm elde edilir.

Saç ve makyaj giyilen kıyafetin rengine ve görünümüne uygun yapılmalıdır. Şifon gömleğin ayrıntısını kapamamak için saçlarda topuz ya da at kuyruğu tercih edilebilir. Aynı şekilde günlük ya da gece kullanımına uygun makyaj yapıldığında ve uygun takılar kullanıldığında kombin tamamlanacaktır.

Şifon gömlek giyilirken en çok yapılan hatalardan biri şifon gömleğin içine giyilen askılı bluzun desenli ya da uygun renkte olmamasıdır. Şifon gömleğin üstüne hırka giyilmesi hem şifon gömleği kapatır hem de görünümü basitleştirir.

Temizliği özen isteyen kumaşlardan biri de şifondur. Detaylı bilgileri Şifon Gömlek Nasıl Kombinlenir? yazımızda bulabilirsiniz.