Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Makyaj

Renkli Nemlendiriciler Nasıl Kullanılır?

Yıldız İnci Ayağ Renkli Nemlendiriciler Nasıl Kullanılır?

Doğru makyaj kaliteli ve doğru ürünler kullanıldığı sürece amacına ulaşarak hem kusurları gizlemeye yardımcı olur hem de cilt yüzeyini pürüzsüz göstererek güzelliği beraberinde getirir. Makyaj uygulamalarının en temel basamağı doğru nemlendirici kullanımıyla başlar. Cilt tipinin ihtiyacı olan nemlendirici kremin belirlenmesinden sonra ilk uygulama aşamasıyla beraber ciltte olumlu değişiklikler gözlenmeye başlanır.

Renkli Nemlendiriciler Nasıl Kullanılır?

Son yıllarda nemlendirici krem dendiğinde akla birden fazla alternatif gelir. Bir anlamda nemlendiricilerdeki bu çeşitlilik cilt tiplerinin farklı ihtiyaçlarını da karşılar. Oldukça rağbet gören ve beğeni toplayan renkli nemlendiriciler de bu alternatiflerin bir basamağını oluşturur.

Renkli nemlendirici kremler cildi nemlendirme, ihtiyacı olan parlaklığı verme görevini yerine getiren, bunu yaparken aynı zamanda cilde hafif bir renk katan krem türüdür. Bu kremin en büyük özelliği hafif renk vermesine rağmen ince bir formda olması ve bundan kaynaklı olarak da kapatıcılık özelliğinin olmamasıdır. Renkli formdaki nemlendiriciler makyaj yapmayı sevmeyenler ve kuru cilde sahip olanlar tarafından tercih edilir.

Renkli nemlendiricilerin en büyük özelliği cildi sürekli nemli tutmasıdır. Bu sayede ciltte kuruluk hissedilmez. Özellikle ciltte kuruluk sorunu olanlar için ekstra nem kaynağı olması noktasında renkli nemlendiriciler paha biçilemez değere sahiptir. Kuru ciltlere özellikle önerilen bu kremler hem gündüz hem de gece güvenle kullanılabilir. Yağlı ve hassas ciltler için günde bir kez sürülmesi ve fazla yoğun şekilde uygulanmaması tavsiye edilir. Bu uygulama şekliyle diğer cilt tiplerinin ihtiyacını karşılama özelliğine sahiptir.

Renkli nemlendiricilerin bir başka özelliği de aynı zamanda UV koruması içeriyor olmasıdır. İçerdiği koruma faktörü araştırılmalı, yaz sıcaklarında güneşin en fazla etkili olduğu dönemde de kullanılıp kullanılamayacağı saptanmalıdır.

Renkli nemlendiriciler cilde hafif renk verir. Bu nedenle pudra ya da fondöten kadar etkili olmasa da cilt yüzeyine canlılık katar. Özellikle tatilde yoğun makyaj yapmak istemeyen ama aynı zamanda bakımlı görünmek isteyenler için iyi bir alternatif oluşturur.

Cilt nemlendiricisi çeşitleri hakkında fikir sahibi olmak için Cilt Nemlendiricisi Çeşitleri Nelerdir? yazımızı okuyabilirsiniz.