Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Platform Ayakkabılar ile Nasıl Yürünür?

Tayfun Kara Platform Ayakkabılar ile Nasıl Yürünür?

Platformlar genellikle giyen kişiye, topuğun yüksekliğine ek olarak yarımdan altı cm’ye kadar yükseklik sağlarlar. Platformlar her tip ayakkabıda olabilir fakat en bilinenler sandalet ve botlardır.

  1. Daha kısa platformlar ve platformsuz topuklu ayakkabılar giyerek yer ile aranızdaki ekstra yüksekliğe alışarak aynı zamanda ayakkabının ayağınızdan çıkabilme ihtimalini de ortadan kaldırın.
  2. Düz zeminlerde başlayarak evinizin çevresinde pratik yapın ve ardından yokuşları deneyerek son olarak muşamba, çimento, asfalt ve hatta çim gibi farklı yüzeylere geçin. Bu sadece size daha fazla tecrübe katmakla kalmaz ayrıca platform üzerinde kendinize güvenerek ürümeniz için gereken bilek kaslarınızı güçlendirmeye yardımcı olur.
  3. Kısa adımlar atın ve bacaklarınızı birbirine yakın tutun. Yavaşça ilerleyin ve kaldırım ızgaraları gibi nesnelerin yürüdüğünüz zeminde önünüze gelip gelmediğine dikkat edin.
  4. Adım attığınızda ilk olarak topuklarınız ile yere dokunun. Ağırlığı ayak topuğunuzdan parmaklarınıza doğru yuvarlarken diğer ayağınız ile başka bir adım atın.
  5. Göğsünüzü gererek ve omuzlarınızı arkaya atarak düzgün duruşu sağlayın özellikle de yüksek platformlu topuklu giyiyorsanız. Bu sizi kendine daha güvenli gösterecek ve vücudunuzun ağırlık merkezini değiştirmenize yardımcı olacaktır.