Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Pembe Pantolonun Üstüne Ne Giyilir?

Gökçen Çetin Pembe Pantolonun Üstüne Ne Giyilir?

Pembe renk kırmızı ve beyaz birleşmesi ile elde edilir. Oldukça canlı bir renk olduğu kadar kıyafetlerde kullanımında yumuşak ve hassas bir görünüm kazandırır. Pembenin neşe ve mutluluk verici bir renk olmasının yanında olumlu duyguların oluşmasına yardımcı bir renk de olması bu rengi tam bir yaz rengi kılar.

Yazın kıyafetlerde bol bol görünen pembe renk son zamanlarda pantolonlarda dahi sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Pembe pantolonlar yaz ve de bahar mevsimlerinin giderek en çok tercih edilen şık kıyafetlerinden biri olarak tüm kadınların dolabında yer almaktadır. Fakat bu renk pantolon her ne kadar yumuşak ve canlı bir renk olsa da doğru uyumun yakalanması şarttır, aksi halde dağınık ve rüküş bir görünüme sebebiyet verecektir. Bu yüzden pembe pantolonun üstüne giyilebilecek olan renkler konusunda bilgilenmek şarttır!

Pembe pantolonlar mevcut görünümleri itibariyle oldukça dikkat çekici bir tarz oluşturmaktadır. Zaten pembe rengin kıyafette özelliklede pantolonda kullanılması bu rengin daha yoğun kullanımına neden olacaktır. Bu yüzden böylesi bir pantolona kombin edilecek parçanın aynı canlılıkta olmaması tercih edilir. Yani pembe pantolonun üzerine sarı, kırmızı, turuncu, yeşil gibi canlı ve hareketli renklerden bir üst seçimi dağınık ve rüküş bir görünüme neden olacaktır. Çok fazla göz alıcı olması itibariyle de göz yorucu ve uyumsuz duracaktır. Bu yüzden pembeyi tamamlayacak rengin daha sade olması tercih edilir.

Pembe renk pantolon üstüne seçilebilecek sade renkler beyaz ve siyah gibi mat ve düz renkler olabilir. Pembe pantolon üzerinde siyah bir bluz oldukça dengeli bir görünüm sağlarken beyaz bir bluz ise sportif ve genç bir duruş sergileyecektir.

Pembe ve gri uyumu asla yadsınamaz bir gerçektir. Gri de sade bir renk olarak pembeye uyum sağlar. Özellikle de pembe pantolonların üzerine giyilebilecek gri renkte bir bluz uyumlu ve güzel bir duruş sergileyecektir. Ancak gri renk bir kadını olduğundan soluk ve mat gösterebileceği için ışıltılı aksesuarlar, yaza uygun güzel bir makyajla bu görünüm modern ve canlı bir hale dönüştürülebilir.