Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Pembe Eteğin Üstüne Ne Giyilir?

Engin İnce
Pembe Eteğin Üstüne Ne Giyilir?

Moda, özellikle kadınların vazgeçemediği ve gözünü alamadığı alanlardan yalnızca biri. Her sezon değişen renkler, tarzlar ve akımlar, kadınları hem yeni alışverişlere hem de yeni kombinasyonlara yöneltiyor. Özellikle yaz aylarının canlı renkleri de sokaklarda cıvıl cıvıl ve rengarenk bir görüntü oluşmasına neden oluyor. Siyah ya da beyaz kıyafetlerle kombin yapmak kolay olsa da iş canlı renklere gelince durum biraz farklılaşıyor. Bu noktada da biraz moda bilgisi, biraz zevk, biraz da tarz devreye giriyor.

Yaz aylarının değişmeyen renklerinden pembe, hangi tonuyla olursa olsun sık sık karşımıza çıkıyor. Peki, pembe bir etek nasıl bir üstle tamamlanır, nasıl renklerle kombinlenir?

Açık ya da koyu pembe bir etek giyecekseniz üzerine beyaz ya da siyah renk tercihi yapabilirsiniz. Eğer eteğiniz spor tarzda bir etekse, beyaz bir gömlek giyebilir, kollarını kıvırıp daha spor görünebilirsiniz. Yaz aylarında beyaz askılı bluz modellerinden yararlanabilir, pembe eteğinizle kombin yapabilirsiniz. Beyaz dar bluz modelleri de kurtarıcınız olabilir. Aynı üst modellerinin siyah olanları da pembe etekler üzerinde şık duracaktır.

Pembe eteğin üzerine uçuk mavi tonlarındaki gömlekler, askılılar, tişörtler de giyilebilir. Yalnızca, eteğiniz uzunsa üzerine giymek için tercih ettiğiniz giysinin kısa olmasına ya da üzerinizdekini, eteğin içine sokmaya özen gösterin.

Pembeyle kombinlenebilecek bir diğer renk de laciverttir. Lacivertin her tonunu pembe eteklerinizle kullanabilirsiniz. Ayrıca pembe bir etek giydiğinizde üstüne ne giyerseniz giyin ayakkabınızı olabildiğince sade seçmelisiniz. Çünkü zaten iddialı olan pembe renk, başka iddialı bir renkle bir araya gelirse rüküş görünmeniz an meselesi olabilir. Bu nedenle üzerinize giydiğiniz giysinin renginde bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. Örneğin pembe eteğinizin üzerine siyah, dar kesim bir gömlek giydiyseniz siyah babetler, siyah espadrillerle şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Bir de pembe eteğinizi giydiğinizde üzerinizde pembe herhangi başka bir giysi ya da aksesuar bulundurmamaya özen gösterin. Pembenin fazla kullanımı şık olmayacağı gibi basit bir görüntüye de yol açabilir. Bu nedenle yalnızca eteğinizin pembe olması yeterlidir. Hatta ojelerinizin bile pembe olmamasına dikkat ederseniz mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz.