Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Ofiste Nasıl Şık Olunur?

Demet Delikanli Ofiste Nasıl Şık Olunur?

İş yerlerinde giydiklerimiz ve dış görünüşümüz en az iş pozisyonumuz ve kariyerimiz kadar önemli. Ofiste şıklığı yakalamak isterken abartı bir görünümden de kaçınmalıyız. İş adamları ve iş kadınlarının zamanlarını geçirdikleri ofislerinde şık bir görünüm elde etmeleri için dikkat etmeleri gerekenler vardır.

Erkekler için takım elbiseler ofiste şık bir görünüm elde etmek için idealdir. Bej, siyah, lacivert, kahverengi, gri ve tonları ofis ortamına uygun olan renklerdir, fakat şık bir görünüm için takım elbise tek başına yeterli değildir. Bunu aksesuarlarla bütünleyip gayet şık olabilirler. Peki bu aksesuarlar nelerdir? Kıyafete hareket katan kol düğmesi, kol saati, kravat, kemer ve ayakkabılardır. Bunlara cüzdanı da eklemek mümkün. Erkekler için cüzdan, kemer ve ayakkabılar takım olarak satın alınabilirler, ancak bunların takım elbiseleriyle uyumu önemlidir. Örneğin, lacivert bir takım için kahverengi cüzdan-kemer-ayakkabı takımı idealdir.

Kadınlar için sayısızca desen, model ve kesimde kıyafet vardır ama her kıyafet ofis ortamında kullanılmayabilir. Örneğin, fosforlu ve parlak kumaşlar ofiste kullanılmaz. Kadınlar şık bir görünüme ulaşmak için vücut proporsiyonuna uygun kıyafetler seçmelidirler. Siyah kumaş üstünde renklendirilmiş kıyafetler giyebilirler. Kalem etek, ceket ve tek parça elbiseler kadınlar için ofiste şıklığı yakalayan ideal kıyafetlerdir.  Etek boylarının dizin bittiği hizada olması abartıdan kaçmanın ve şıklığı yakalamanın diğer bir yoludur. Aşırı dekolte kullanımı abartıya kaçar ve şıklığı engelleyebilir. Kadınlar ofiste şıklıklarını tamamlamak için aksesuarların gücünden faydalanabilirler, ancak sallantılı kolyeler, iri kemerler, yürümeyi zorlaştıracak boyutta topuklar kullanmamalılar ve abartılı makyaj yapmamalılar. Cilt, tırnak ve vücut bakımına her zaman önem vermeliler.