Ofis Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Volkan Emir Hecer Ofis Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ofis, yeni iş fırsatlarını uygulamaya koyduğunuz, fikirlerinizi fark ettiğiniz, yaratıcılığınızın ve üretkenliğinizin merkezidir. En başarılı şirketler, ev rahatlığı ve profesyonel işletme görüntüsünü birleştiren şirketlerdir. Ofis dekorasyonunu yaparken dikkat etmeniz gereken birçok detay mevcuttur.

1) İlk İzlenim Çok Önemlidir

Her gün çalıştığınız ofisin başkalarının gözünden nasıl gözüktüğünü unutmanız normaldir. Kendinizi ofisi ilk kez ziyaret eden birinin yerine koyun. Ofis dekorasyonunuz, şirketin görüntüsünü yansıtmalıdır. Organize ve yeterli bir görüntüde, pratik bir çalışma alanı ve rahatlatıcı bir çevre olmalıdır.Dış dekorasyon, anlaşılır ve davet edici bir görüntüde olmalı, giriş dekorasyonu ile şirketinizi cazip hale getirmelisiniz.

2) Renk Çeşitliliği Katın

Ofisinizin göz alıcı, canlı renklerle dolup taşması için grafik ya da fotoğraf ajansı olmasına gerek yoktur. Ofis dekorasyonunda, renk yelpazesini kullanarak rahatlatıcı, iç açıcı ve yaratıcı dekorlar üretebilirsiniz. Örneğin, şirket logonuzu, renkli bir duvar ile dekor edilmiş şekilde kullanabilir, ilgi çekici olmasını sağlayabilirsiniz.

3) Bütçe Aşmayacak Alternatif Eşyalar

Set ya da takım ofis eşyası almaktansa, tek parça halinde alarak renk ve biçim kombinasyonunu arttırabilir, daha uygun fiyata ofis dekorasyonu yapabilirsiniz. Unutmayın ki, dekorasyondan verimli şekilde yapacağınız kâr ile, şirket varlığınızı arttırabilirsiniz.

4) Dağınık, Klasik Görüntüdeki Dekorasyonlara Savaş Açın

Zaman geçtikçe birçok şirket, dağ gibi olmuş dosyalar, dosya kutuları ve dökümanlara sahip olur. Her gün bunları düzenleyeceğimizi söylesek de çoğunlukla bunu erteleriz.  En iyi yolu ertelemeden, arşivlenecek dosyalar ve arşivlenmeyecek güncel dosyaları düzenli olarak ayırarak dekorasyona zarar vermemektir.

5) Ofis Alanınızı Genişletin

Dosyaları da ayarladıktan sonra açacağınız alan ile ilgili düşünmeye başlayın. Olması gereken ürünleri değil, kullanılması gereken ürünleri dekorasyonunuzda bulundurun.

6) Yenilikleri Dekorasyonla Birleştirin

Ofis duvarlarında genellikle klasik afişler ya da şirket logosu bulunur. Çoğu müşteri ya da çalışan, bir araştırmaya göre kendilerini boş duvarlara ya da anlamsız afişlere bakarken bulduğunu belirtmektedir. Bunun üstesinden gelmek için yerel sanatçıları kullanarak ilgi çekici dekorasyon fikirleri elde edebilirsiniz.

7) Ergonomik Problemleri Görmezden Gelmeyin

Sırt ağrısı, fıtık, uyuşukluk gibi önemli faktörler, çoğunlukla ofis kaynaklı problemlerdir. Rahat, sağlıklı ve profesyonel eşyalarla çalışın. Unutmayın ki sizin ofis dekorasyonunuza, dolayısıyla çalışan ve müşterilerinize yaptığınız yatırım şirketiniz için size yarar olarak dönecektir.