Ofis Banyosu Nasıl Olmalı?

Merve Çalışlar Ofis Banyosu Nasıl Olmalı?

Çalışanların gününün büyük bir kısmı ofiste geçer. Bu sebeple, kişiler çalışırken bir yandan da diğer ihtiyaçlarını burada giderirler. Ofislerin mutfak ve banyoları da bu ihtiyaçlara göre düzenlenmeli ve pratik olmalıdır. Birkaç ufak ipucuyla, ofis banyosunda hem dekoratif hem de hijyenik bir ortam sağlayabilirsiniz. 

Ofis ortamında genel olarak hijyenin çok önemli olmasından dolayı banyoda da bu hijyen sağlanmalıdır. Ofis ortamlarında servis yapmak ve hijyeni sağlamak için görevlendirilmiş kişilerin olması bu işi oldukça kolaylaştırır. Ofis banyosunun düzenli aralıklarla silinmesi ve süpürülmesi, lavabonun ve tuvaletin ovulması hijyeni sağlamak açısından önemlidir. Ofis banyosunda her zaman ufak bir dolap olmalı ve bu dolabın içerisinde sıvı sabun, tuvalet kağıdı, kağıt peçete gibi temizlik maddeleri yer almalıdır. Bu malzemeler bittikçe mutlaka yenilenmelidir. Kimi ofislerde, kağıt peçete yerine daha ekonomik ve çevre dostu olması açısından el kurutma makineleri de tercih edilebilir. 

Ofis banyosunun her zaman temiz kokması için, belirli aralıklarla koku salan oda parfümleri kullanılabilir. Aynı zamanda yine ofisin içerisinde yer alacak ufak dolapta yedek bir sprey olmalı ve gerektiği zaman bu dolaptan alınıp kullanılabilmelidir. 

Ofis banyosunun dekorasyonu için sade ve gösterişsiz tasarımlar seçilebilir. Çünkü, ofis banyoları genellikle ufak olur ve kullanılan eşyaların da pratik olması beklenir. Bu sebeple, gereksiz süs eşyalarına ve gösterişli dekoratif ürünlere gerek yoktur.