Nasıl Daha Esnek Olunur?

Birten Çankaya Nasıl Daha Esnek Olunur?
  • Vücudunuzu daha esnek yapmanın bir numaralı yolu, her gün esneme egzersizleri yapmaktır. Bu eninde sonunda kaslarınızı güçlendirir ve uzatır. Egzersize başlamadan önce ısınma ve egzersizden sonra soğuma hareketleri yapmalısınız. Isınmaya başlamak için beş dakika olduğunuz yerde yürüyün. Bu kaslarınızın ve eklemlerinizin yağlanmasını sağlar.
  • Esneklik konusunda daha verimli sonuçlar alabilmek için düzenli olarak günlük egzersizler yapmalısınız. Dereceli olarak artan bir şekilde çalışın. Sabahları esneyerek başlayın ve hem sabah hem akşam esneyecek şekilde ilerleyin. Bu aynı zamanda daha iyi uyumanıza yardımcı olur.
  • Bir ay kadar esneme egzersizleri yaptıktan sonra yoga yapmayı deneyin. Bu esnekliğinizi artırmanın harika bir yoludur. Yoga kaslarınızı uzatır ve aynı zamanda güçlendirir.
  • Esnemeyi günlük aktivitelerinizle birleştirin. Eğer ofis ortamında çalışıyorsanız her saat başı esneyin. Eğer evde temizlik yapıyorsanız ara verin ve temizliğin ortasında esneyin. Eğer köpeğinizi gezdiriyorsanız bacaklarınızı esnetmek için birkaç dakika ayırın. Bunu günlük olarak yapmaya devam edin ve zamanla bunu yaptığınızın farkında bile olmayacaksınız.
  • Tüm bu yukarıdaki adımları takip edin ve eninde sonunda kaslarınızı aktivitelere verdiği tepkinin değiştiğini göreceksiniz.