Mutfak Bataryası Nasıl Seçilir?

Yıldız İnci Ayağ Mutfak Bataryası Nasıl Seçilir?

Mutfak dekorasyonunda ayrıntılar oldukça fazladır. Bitti dediğiniz anda karşınıza yeni bir nokta çıkıverir. Mutfak bataryası da çoğu zaman unutulan ve son anda akla gelen bir ayrıntıdır. Böyle olmasına rağmen doğru tercihlerle seçilmeli ve kullanıma yatkın ürünlerden oluşmalıdır.

Mutfak bataryası seçerken nelere dikkat edilmelidir?

  1. Mutfak bataryalarını seçerken ilk yapmanız gereken kullanımının kolay olup olmayacağına bakmak olmalıdır. Batarya seçiminde ölçü çok önemlidir. Özellikle büyük boy tencere yıkarken zorluk yaşamamak için buna dikkat etmelisiniz.
  2. Yüksekliği 90 mm, çıkış ucu 130 mm olan bataryalar hemen her eviyeye uyum sağlamaktadır. Gerek ellerinizi suyun altına sokup herhangi bir sebzeyi yıkarken rahat etmek gerek de büyük boy tencereleri bataryanın altında rahatça çevirebilmek için ölçü almadan bataryaya karar vermemelisiniz.
  3. Bataryaların kimi modellerinde ara musluklarda filtre bulunur. Bu filtre, bataryayı şebekeden gelecek her türlü pislik ya da kirece karşı korur. Bu sayede bataryanın ömrü çok daha uzun olur. Şansınız varsa ara musluğu filtreli olan modellerden tercih edin.
  4. Fotoselli bataryalar su tasarrufunda oldukça iyidir. Su tasarrufu yaparak aile bütçesine katkı sağlamak istiyorsanız bu ayrıntıyı atlamamalısınız.
  5. Modern mutfak tasarımınızı yine modern bir batarya seçiminyle tamamlamak istiyorsanız tercihiniz ankastre bataryalardan yana olmalıdır.
  6. Aç kapa batarya modelleri uzun ömürlü ve sıcak - soğuk kullanıma yatkın modeller arasında olduğundan tavsiye edilir.
  7. Bunların dışında seçeceğiniz modeller tamamen sizin zevkinizin belirleyicisi olacaktır.