Minder Nasıl Seçilir?

Mehmet Günen
Minder Nasıl Seçilir?

Minderler ve armut koltuklar gibi yeni trend puf mobilyalar, gün geçtikçe daha çok rağbet görmekte. Gerçekten de bu ürünlerin sağladığı konfor ve buna bağlı olarak verdiği keyif, eski tip mobilyalardan şüphesiz daha fazla. Peki bu minderleri neye göre, nasıl seçmeliyiz? Sorunun cevabı yazımızda.

Minder seçimindeki en önemli kriter, elbette kalitesi. Çökme, deforme olma, dağılma gibi sorunlar, minder konusunda en çok yakınılan sorunların başını çekmektedir. Bu tarz sorunlar, süngerin kalitesinden kaynaklanmaktadır. Böyle durumlarla karşılaşmamanız için, düz minderlerde yüksek yoğunluklu gri sünger; armut koltuk gibi puflarda ise boncuk strafor veya gri kırpıntı sünger önerilmektedir. Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus da, ürünün kolay temizlenebilir olmasıdır. Beğenip de almaya niyetlendiğiniz ürünün dış kılıfının çıkartılabilir ve yıkanabilir olması, size büyük kolaylık sağlayacaktır. Aksi takdirde temizlik, sizin için zahmetli hale gelecektir. Ayrıca, imal edildikleri kumaşların su geçirmez, leke tutmaz, solmaz cinsten olmaları, her ne kadar ekstra maliyet çıkarsa da, temizlik açısından daha rahat ettireceği su götümez bir gerçek.

Son olarak, almayı düşündüğünüz minderlerin belli bir üreticisinin olması oldukça önemlidir ki bu her türlü ürün alışverişinizde geçerlidir. Çeşitli sorunlarla karşılaşmamak için, kimin tarafından üretildiği belirsiz veya kalitesiz malzemeden üretilmiş ürünlerden uzak durmanız yararınıza olacaktır.