L Koltuk Nasıl Seçilir?

Atilla Çeçe
L Koltuk Nasıl Seçilir?

Evlerimizde kullandığımız en efektif oturma alanlarından biridir L koltuklar. Piyasada çeşitli ebat ve modellerde L koltuk bulunuyor. Peki L koltuğumuzu seçerken nelere dikkat etmeli neye göre seçmeliyiz?

L koltuk seçerken ilk önce kullanacağımız yerin ölçülerine uygun bir L koltuk seçmeliyiz. Doğru ebatlarda seçilmeyen bir L koltuk kullanılan yerin yaşam alanını daraltır. L koltuğu koyacağımız yer koltuğun boyundan 60 cm uzun olmalı. Çünkü koltuğun iki tarafından 30ar cm boşluk takdirde kış aylarında duvarın soğuğunun oturduğumuzda bize etki etmemesini sağlar. L koltuğun uzanma kısmında bıraktığımız boşluğa küçük bir masa koyarsak ayaklarımızı uzatıp TV izlerken içeceğimizi de o masaya koyabiliriz.

L koltukların bazıları sandıklı olur ve içine eşya koyabiliriz. Bu tip L koltukların boyu genellikle 180-200 cm uzunluğunda olur ve küçük denilebilecek L koltuk boyutlarındadır. Odanızın alanı küçükse sandıklı L koltuklar sizin için doğru seçimdir.

Boyu 200 cm den uzun olan L koltukların genellikle her iki taraftan uzunluğu birbirine eşittir. Bu tip L koltuklar geniş alanlara sahip olan odalarda çok iyi iş görür ve geniş oturma alanları sağlar.

L koltuğu kullanırken yanına bir tane de tekli koltuk koymakta fayda var. Bu sayede L koltuğunuzu tamamlamış olursunuz. Ayrıca imkanınız varsa L koltuğunuzun boş tarafına da uzanma koltuğu eklerseniz alışılmışın dışında U görüntüsü yakalar ve misafirlerinizin övgülerini alırsınız.