Küçük Ev Nasıl Büyük Gösterilir?

Demet Delikanli Küçük Ev Nasıl Büyük Gösterilir?

Birçok kişi evlerinin küçük olmasından memnun olmayabilir ve buna göre eşyalarını seçerken zorluk çekebilirler.  Küçük olan evleri büyük ve daha ferah göstermek için yapılabilecek bazı dekorasyonlar modelleri ve hileleri vardır.

Küçük ev sahibi olanlar evlerini daha büyük göstermek için renklerin büyülerinden, doğru mobilya yerleşimi tekniklerinden ve ışık oyunlarından faydalanabilirler.

Açık renkler her zaman bulunduğu mekana ferahlık ve aydınlık sağladıkları gibi küçük evlerin daha büyük görünmesini de sağlarlar. Bunun için duvar renklerinde buz mavisi, beyaz ve krem tonları, yeşil ve mavinin pastel tonları kullanılabilir. Bunun yanında duvarlarınızda alçı süslemeleri varsa bunların duvar renginden daha açık tonda boyanması küçük evlerin büyük gösterilmesini sağlayacaktır.

Küçük evlerin olduğundan büyük görünmesini sağlamak için fazla eşya kullanılmamalıdır. Kullanılan eşyalar daha az yer kaplayan ve kullanışlı eşyalar olmalıdır. Örneğin; masanız açılır kapanabilir olabilir, bazalı kanepeler, çekmeceli orta sehpalar..

Eşyalar mümkün olduğunca duvarla paralel olarak yerleştirilmeli ve orta alan boş bırakılmalı. Hatta, bunun için salonların ortasına konulan sehpalar şeffaf veya ayaklı - yerden yüksek olabilir. Bu da küçük evlerin büyük gösterilmesi için yapılabilecek hilelerden biridir.

Küçük evlerde kullanılan halı tercihleri sade desenlerden yana olmalıdır. Mobilyalarınızla uyumlu ve enine çizgilere sahip olan halılar küçük evlerin büyük görünmesini ve güzel bir dekorasyonu sağlayacaktır.

Küçük evlerin bir çok köşesine zevke uygun modelde ve desende aynalar kullanılabilir; çünkü aynalar yansımayı sağladıkları için mekanın olduğun daha geniş ve büyük görünmesini sağlayacaktır.

Küçük evlerde aksesuarlar gereğinden fazla olmamalı. Duvarlar da aynalar dışında fazla aksesuarlarla doldurulmamalı. Duvara fotoğraf asmayı sevenler  ise küçük boyda birkaç çerçeve tercih edebilir ya da bunu yerine tek bir büyük çerçeve veya tablo kullanılabilir.

Aydınlık her zaman ferahlık ve genişlik sağlayan bir niteliktir. Küçük ev sahibi olanlar evlerini olduğundan daha büyük göstermek istiyorlarsa evlerini aydınlatmalıdırlar. Bunu sağlamak için birçok alandan yansıyan spot ışıklar yerleştirebilirler.