Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Moda

Küçük Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Aslınaz Tanrıkulu
Küçük Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Neredeyse her kadın dudaklarını olduğundan daha büyük ve dolgun göstermek ister. Ama bir çoğu bunun bıçak altına yatmak yerine küçük makyaj hileleriyle hallolabileceğini bilmezler.

Öncelikle dudağınızın etrafına aydınlatıcı uygulayarak makyajınıza başlayın. Bu işlem dudaklarınızı ön plana çıkaracaktır. İnce ve küçük dudaklara sahipseniz unutmayın ki dudak kalemleri sizin en iyi arkadaşınız. İkinci adımınız dudak çizginizin hemen üzerinden dudak kalemi uygulamak olmalı. Çizdiğiniz çerçeveden sonra açık renkte bir ruj uygulamak dudaklarınızı daha büyük gösterir. Koyu ve mat rujlar dudaklarınızı daha küçük göstereceği için kahverengi ve bordolardan uzak durmalısınız. Alt dudağınızın orta kısmına rujunuzdan bir ton açık renkte dikey bir gölge yapın. Ardından dudaklarınıza uygulayacağınız parlatıcı dudaklarınızı daha dolgun gösterecektir.

Dudaklarınızı yeniden şekillendirmek isterseniz makyajınıza başlamadan önce dudağınızın üzerine fondöten ve kapatıcı uygulayıp, istediğiniz kalınlıkta bir dudak çizebilirsiniz. Dudak kalemini uygularken alt ve üst dudak kenarlarının birbiriyle birleşmemesine özen gösterin. Bu bölgedeki ruj dudağınız hareket ettikçe dağılabilir ve çirkin bir görüntü yaratabilir. Eğer alt ve üst dudaklarınızın kalınlıkları birbirinden farklıysa bunu dengelemek için birbirine yakın açık ve koyu tonda iki renk ruj kullanabilirsiniz. İnce tarafa açık renk ruj, kalın tarafa koyu renk ruj uygulayarak dudaklarınızdaki asimetriyi dengelemeniz mümkün.

Dudak bakımınız da çok önemli. Çatlamış, kuru dudaklar büzüşerek olduğundan daha küçük görünür. Bunu engellemek için dudaklarınızı sık sık nemlendirmeli ve haftada bir dudak peelingi uygulamalısınız.