Kristal Avize Nasıl Kullanılır?

Gökçen Çetin

Kristal Avize Nasıl Kullanılır?

Kristal avizeler gösterişlive ışıltılı aksesuarlardır. Farklı model alternatifleri bulunmaktadır. Genellikle taşlı ve parıltılı olmalarından dolayı salon için ideal parçalardır. Ancak böylesine gösterişli yapıların hangi eşyalar ile nasıl kullanılacağının iyi bilinmesi gerekmektedir. Böylece istenilen modern görünüm ve canlı dekorasyon yaratılmış olacaktır.

Kristal avizeler daha çok büyük ve geniş mekânlar için uygundur. Böyle mekânlara estetik ve zengin bir görünüm kazandırmaktadır. Dar ve küçük odalar için kristal avizeler çok fazla kaçabilir. Bu yüzden geniş mekân tasarımında kristal avizelerin tercih edilmesi çok daha ideal olacaktır.

Görünümleri gereği oldukça dikkat çekici ve parlaktırlar, ortama girer girmez dikkat çekerler. Bu sebeple genellikle salon kullanımında tercih edilirler. Avizeyi tamamlayıcı mobilya ve aksesuarların seçiminde de uyumu yakalamak son derece önemlidir. Sade dekorasyonlar kristal avizelerin bulunduğu yerler için uygun değildir. Mat renkler, sıradan sade oturma grupları istenilen uyumu yakalamanıza izin vermeyecektir. Onun yerine zengin renkler ve gösterişli büyük mobilyaların kullanılması önerilir. Özellikle bordo ve siyah ağırlık bir dekorasyona kristal avizeler oldukça şık duracaktır. Bu tür bir dekorasyonda yine özellikle gümüş renginde çerçeve, biblo gibi benzeri aksesuarların kullanılması önerilir. Camdan yapılmış saydam ve gösterişli aksesuarlar da avizelerle rahatlıkla kullanabileceğiniz parçalardan. Ayrıca kristal avizelerin bulunduğu tavan stillerini kullanarak mekânın ihtişamını artırabilirsiniz.

Fotoğraf: Amancay Maahs