Nasıl Kolay  » 

Stil

 »  Makyaj

Koyu Renk Oje Nasıl Çıkartılır?

Dilek Yurdakul Koyu Renk Oje Nasıl Çıkartılır?

Sezonun renk trendleri değiştikçe, ojelerin rengi ve çeşitliliği de değişiyor. Pastel tonlardan, metalik tonlara kadar geniş bir renk ve doku skalasında üretilen ojeler, bakımlı tırnakların olmazsa olmazı.

Açık renklere göre hem sürülmesi hem de kullanması daha fazla özen isteyen koyu renk ojelerin temizliği de vakit alabiliyor. Öyle ki siyah ve koyu tonlardaki ojeler, tırnak etlerinde ve tırnak diplerinde bir film tabakası halinde kalarak istenmeyen görüntülerin oluşmasına neden olabiliyor.

Koyu renk oje nasıl temizlenir?

Koyu renk ojeleri kullanmadan önce tırnak kök ve diplerindeki ölü tabakayı arındırmak, tırnaklarınızı çok daha kolay bir şekilde temizlemenizi sağlar. Manikürden sonra, tırnak diplerini düzenli olarak, besleyici yağlarla geriye itmek, tırnaklarınızı besler, manikür sıklığını azaltır. Aynı zamanda ojenin çok daha kolay bir şekilde temizlenmesine yardımcı olur.

Uygulama:

 1. Aseton içermeyen bir oje temizleyicisini bir parça pamuğu iyice ıslatacak şekilde dökün.
 2. Tırnağınızın üzerine bir şapka gibi geçirip sarın. 30 saniye bekledikten sonra, aynı pamukla, tırnak kökünden ucuna doğru, ileri geri hamleler yapmadan tek seferde bastırarak temizleyin.
 3. Diğer parmaklar için de aynı işlemi uygulayın
 4. Tırnak diplerindeki oje artıklarını temizlemek için itme çubuğunun üzerine bir parça pamuk geçirin.
 5. Birkaç damla oje temizleyici ilave ettikten sonra, nazik bir şekilde tırnak diplerini temizleyin.
 6. Oje temizliği bittikten sonra ellerinizi 3-4 dakika kadar ılık sabunlu suda bekletin. Yumuşak bir tırnak fırçası ile tırnaklarınızı fırçalayın.
 7. Bol su ile durulayıp kurulayın.
 8. Tırnağınızın yapısına uygun bir bakım ürünü ya da doğal yağlarla, tırnaklarınıza masaj yaparak temizleyicilerin neden olduğu kurumanın etkilerini azaltın.

Tırnak bakımında kullanabileceğiniz en etkili doğal yağlar:

Aşağıdaki yağları tek başına kullanabileceğiniz gibi farklı yağları karıştırarak tırnak bakım serumu da hazırlayabilirsiniz. Mantar vb. sorunlar için birkaç damla çay ağacı yağını istediğiniz herhangi bir yağla karıştırarak uygulayabilirsiniz.

 • Argan yağı
 • Fındık yağı
 • Hindistan cevizi yağı
 • Emu yağı
 • Badem yağı
 • Jojoba yağı
 • Üzüm çekirdeği yağı